четвер, 14 червня, 2018, 14:40 Суспільство
Фактично, відбувається амністія для корупціонерів, – Щербань
ZIK
ZIK

У підписаному та опублікованому законі «Про Вищий антикорупційний суд» виявилася норма про те, що кримінальні справи, які вже спрямовані до суду першої інстанції, не підлягають перегляду у апеляційній палаті ВАС. Саме тому справи Насірова, Онищенка, Мартиненка та інших не потраплять в мережу ані першої, ані апеляційної інстанції Антикорупційного суду.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорила юрист Центру протидії корупції Олена Щербань.

«За внесеною нормою у закон «Про Вищий антикорупційний суд», усіх, кого спіймали за корупційні діяння і вони на сьогоднішній день є фігурантами справ НАБУ, у найближчі півроку і навіть більше зможуть оскаржувати рішення у судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді. Звісно, що вони будуть не згідні з рішенням першої інстанції щодо вироків, тому користуватимуться цією можливістю», – сказала Щербань.

За її словами, відбулася свого роду амністія для корупціонерів, справи яких на сьогоднішній день розглядаються в судах.

«На сьогоднішній день є дуже великі проблеми з розглядом справ у першій інстанції. Власне, це і дає можливість обійти ланку Антикорупційного суду. Але ж він врешті-решт і створюється, аби розглядати ці справи. Тому виникає непорозуміння. Адже Антикорупційний суд створений, у нього одразу будуть апеляційна і першої інстанції палати. Тому, мабуть, перших півроку взагалі апеляційним суддям не буде чим зайнятись», – розповіла юрист.

Вона зазначила, що ці судді просто спостерігатимуть за тим, що відбувається і не зможуть розглянути справи, які на сьогоднішній день направлені до суду. І навіть ті, які ще півроку туди будуть передавати.  

«Наприклад, справа Насірова за цією нормою взагалі не потрапить в мережу Антикорупційного суду – ані в першу, ані в апеляційну інстанції. Також мова йде про Онищенка, Мартиненка. Тобто усі, хто є фігурантами справ на сьогоднішній день. Навіть, якщо буде виправдувальний вирок, апеляцію на ці рішення розглядатимуть загальні суди, які і зараз цим займаються», – зазначила Щербань.

Нагадаємо, у Венеціанській комісії не наполягали на включенні в закон про Вищий антикорупційний суд (ВАС) норми про те, щоб справи проти корупціонерів, які вже спрямовані до суду, не підлягали апеляції у новоствореному суді.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 06:24 :55