четвер, 14 червня, 2018, 11:52 Спорт
Чемпіонат світу, який навряд чи виправдає свої витрати
Президент Росії Володимир Путін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент Росії Володимир Путін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Володимир Путін витратив 6 років та понад $11 млрд на підготовку близько десятка російських міст до проведення Чемпіонату світу з футболу.

У той час, як впродовж наступних чотирьох тижнів мільйони шанувальників прибуватимуть до Росії на ЧС-2018 року, Кремль сподівається продемонструвати більш дружнє обличчя та зламати міжнародну ізоляцію, у яку Росія потрапила тоді, коли анексувала Крим у 2014 році. Від Єкатеринбурга на Уралі до Калінінграда на Балтійському морі, чемпіонат охопить міста, яких відвідувало небагато іноземців.

Витрати

Росія витратила на Чемпіонат світу 678 млрд рублів ($11 млрд.), з них:

  • 353 млрд рублів на транспортну інфраструктуру
  • 200 млрд рублів на стадіони
  • 32 млрд рублів на безпеку
  • 93 млрд рублів на інші витрати.

Попри величезні витрати, економісти стверджують, що цього буде недостатньо для того, щоб вплинути на $1,5-трлн економіку. Найбільше та найвідоміше рейтингове агентство світу Moody’s Investors Service минулого місяця заявило, що будь-який підйом в економіці буде обмеженим та недовговічним, а також набагато меншим, ніж під час Зимових Олімпійських ігор 2014 року у Сочі, вартістю у рекордних $50 млрд. Економісти кажуть, що найбільше, на що Росія може цього разу сподіватися – це скромний прибуток в рублях.

Джерело: bloomberg.com
Джерело: bloomberg.com

Багаторічні зусилля

Росія готувалася до Чемпіонату світу протягом багатьох років:

  • У 2013 році витрати становили 97 млрд рублів
  • У 2014 році – 117 млрд рублів
  • У 2015 році – 126 млрд рублів
  • У 2016 році – 117 млрд рублів
  • У 2017 році – 178 млрд рублів
  • У 2018 році – 44 млрд рублів

Путін планує відвідати матч-відкриття між Росією та Саудівською Аравією у четвер, що відбудеться на московському стадіоні «Лужники», та фінальний матч 15 липня. Президент визнав, що не очікує від російської команди якихось особливих результатів, та повідомив китайським журналістам минулого тижня, що його фаворитами є Іспанія, Німеччина, Аргентина та Бразилія. Росія у світовому рейтингу ФІФА перебуває на останньому 70-му місці.

Джерело: bloomberg.com
Джерело: bloomberg.com

Чи створить Чемпіонат світу достатній поштовх для туризму у менших містах, таких як Саранськ, який є об’єктом глузувань у самій Росії, і Самара після завершення турніру, визначить, яку віддачу отримає Путін від своїх інвестицій.

«Підвищення цінності бренду Росії доброзичливою, миролюбною та веселою спортивною подією може допомогти забезпечити більш тривалий ефект від проведення Чемпіонату світу», – повідомили у травні аналітики UBS Group AG. «Проте, багаторічні зусилля та витрачені кошти можуть не відіграти жодного значення, коли йдеться про репутацію, як свідчить нещодавня геополітична напруга».

Bloomberg

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 11:27 :54