Новини » Політика 14 червня, 2018, 11:43
Без усунення правки про апеляцію у законі про ВАС кредиту МВФ може не бути, – Шабунін
ZIK
ZIK

Правка, яка «відібрала» у Вищого антикорупційного суду можливість розгляду апеляції поточних проваджень, пустила «коту під хвіст» більш, ніж 135 справ, де фігурує 200 обвинувачених. Таким чином, фактично, відбулась амністія старої політичної еліти. Тож навряд чи без виправлення цієї норми можна очікувати на черговий транш від МВФ.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

На його думку, регламентний комітет ВР просто бреше, заявляючи, ніби це у Венеціанській комісії вимагали правку, згідно якої справи проти корупціонерів, що вже спрямовані до суду, не підлягали апеляції у Антикорупційному суді. Мовляв, комісія уже заявила, що нічого подібного від української сторони не вимагалося.

«Це невиконання українською владою обіцянок, що вона надала міжнародним партнерам. Тому із великою вірогідністю, допоки це питання не вирішать,траншу не буде. Не можу говорити від імені МВФ, однак, по тих переговорах, що ми бачимо, сумніваюсь, що нам надійдуть кошти без виправлення цієї маніпуляції», – вважає Шабунін.

Однак, за таку правку ті, хто її допустили, не можуть нести кримінальної відповідальності. Адже, на думку експерта, довести факт злочину у підміні документів – практично неможливо.

«Де-юре, правка справді була, Князевич її просто не зачитав. Тому не слід сподіватись на кримінальну відповідальність. Однак, відповідальність повинна бути політичною. Адже немає сенсу створювати Антикорупційний суд, якщо апеляції на поточні справи розглядатимуть у старих судах», – переконаний експерт.

Тож, він підкреслив: ця норма просто пустила «коту під хвіст» більш, ніж 135 справ, де фігурує 200 обвинувачених.

«Йдеться про Насірова, Мартиненка чи – у майбутньому – Охендовського. Це амністія для старої політичної еліти. Нам таке не підходить», – заявив Шабунін.

Та ця правка не є підставою визнання закону антиконституційним у ВКС.

«Регламент не порушили, просто відбулась маніпуляція процедурою. Тут немає підстав для оскарження. Адже, де-юре, правка була прописана у паперовому проекті рішення комітету. Князевич може саме цим і прикритись», – наголосив Віталій Шабунін.

Як повідомлялось, після публікації закону про Вищий антикорупційний суд Центр протидії корупції заявив, що у документ внесли правку, яку голова Комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич не зачитував у сесійній залі перед ухваленням закону і яку не обговорювали в комітеті.

Це положення  встановлює, що апеляції щодо справ НАБУ, які суди вже розглядають зараз, розглядатимуть у судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді.

Згодом у профільному комітеті ВР запевнили, що така правка відповідає висновку Венеціанської комісії. Однак, у свою чергу, міжнародна інстанція повідомила, що не наполягала на такій нормі.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 01:26 :29