середа, 13 червня, 2018, 5:10 Політика
Звільнений Данилюк проходить «кастинг» на посаду Президента України, – експерт

Колишній очільник Міністерства фінансів Олександр Данилюк будуватиме свою політичну кар’єру в Україні. Свою відставку він спровокував задля вдалого піар-ходу.

Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів економіст Олексій Кущ.

«Олександр Данилюк має політичні амбіції. Розуміє, що зараз ситуація, коли можуть бути абсолютно несподівані шанси нових політиків потрапити на верхівку влади. Посада міністра фінансів – це креатура зовнішніх кредиторів. Це має бути людина, яка їх задовольнятиме. Нікого іншого не дозволять призначити. Їм не потрібна сильна фігура. Треба людина, яка виконуватиме приписи закладені у меморандумі МВФ до України. А в коаліції нема голосів, щоб призначити повноцінного міністра. Якщо призначати вагому політичну фігуру, яка могла б проводити незалежну фінансову політику і реалізовувати цікаву фінансову стратегію, це буде йти у розріз з вимогами міжнародних кредиторів», –

Чому пішов Данилюк?

«Я не є прихильником Данилюка, з точки зору його історії на цій посаді. Він працював у фонді економічних реформ при Адміністрації президента Януковича. А ми знаємо, які тоді були економічні реформи. І сподіватися, що ця людина буде давати цікаві дебютні ідеї і бути якимось реформатором – марна справа. Він все продумав. Уже сьогодні кажуть, що буде турбулентність восени на світових ринках. Зараз трусить країни, які розвиваються. Світовий банк, який дуже обережний і консервативний у прогнозах, почав говорити, що наступного року почнеться уповільнення зростання світової економіки через протекціонізм, торгові війни і кризу економік у країнах, що розвиваються. Тому Данилюк не хотів залишатися на посаді в такий важкий період. До цього зробив досить продуманий піар-хід – так званий лист на адресу сімки. Він був абсолютно безглуздий з точки зору доведення ідей», – пояснює експерт.

Читайте також: Міністр фінансів: Я знаю, хто тисне на бізнес

«Якщо ти йдеш в уряд і працюєш з цими людьми, то маєш знаходити такі інструменти комунікації і взаємодії, які дозволятимуть тобі реалізовувати власні ідеї. Якщо ти цих людей не сприймаєш, або на ментальному, або інтелектуальному рівні, тоді навіщо йти на цю посаду? Займайся у приватному секторі чи консультуй. Можна було знайти достатньо способів комунікації із послами Великої сімки і представникам МВФ. А така публічність дала привід, щоб його відправили у відставку. І виходить його звільнили, бо боровся за правду, проти корупції. З точки зору піару, все продумано. Зараз йде досить потужний кастинг серед українського політикуму. Західні партнери хочуть знайти в Україні нову модель управління державою і підходять до нас за мірками своїх країн. Вони бачить, що є досить високий попит у західному світі на нові обличчя. При чому молоді. Наприклад, Трюдо у Канаді, Макрон у Франції. Вони хочуть знайти українського Трюдо. Не розуміють специфічні ментальні особливості України. Тому йде кастинг. Кожен політик, який має більш-менш політичну вагу намагається себе показати, щоб на смотринах обрали саме його. Данилюк має політичні амбіції. Розуміє, що зараз така ситуація, коли можуть бути абсолютно несподівані вистрибування нових політиків на верхівку влади», – підсумував Олексій Кущ.

Читайте також: Звільнений Данилюк розповів про свою розмову з Порошенком

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 23:36 :34