середа, 13 червня, 2018, 13:14 Політика
Закон про Антикорупційний суд опублікували. Завтра він набуде чинності
Фото: day.kyiv.ua/Руслан Канюка
Фото: day.kyiv.ua/Руслан Канюка

Офіційне видання Верховної Ради «Голос України» опублікувало закон «Про Вищий антикорупційний суд».

Відтак, уже 14 червня він набуде чинності, пише «Українська правда».

Між тим, «Центр протидії корупції» повідомляє, що в оприлюдненому тексті закону з’явилася правка, яку голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич не зачитував у сесійній залі перед ухваленням закону і яку не обговорювали в комітеті.

Ця правка встановлює, що апеляції щодо справ НАБУ, які суди вже розглядають зараз, розглядатимуть у судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді.

Ця норма була в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, але її не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання.

Голова правління ЦПК Віталій Шабунін вважає, що «ця норма – це амністія для всіх ТОП-корупціонерів, чиї справи вже в судах».

«Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням. У погоджувальній таблиці, викладеній на сайті Верховної Ради, цієї правки не було, і апеляція мала бути в Антикорупційному суді», – обурився він.

«Тепер же справи Мартиненкао, Насірова та інших одіозних ТОП-посадовців так і залишаться в звичайних судах та, як ми розуміємо, будуть «злиті», – заявив Шабунін.

Голова Transparency International Україна Ярослав Юрчишин підтримав його: «Необхідно терміново виправити цю помилку, проголосувавши за відповідні зміни до закону».

«Ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень по справах НАБУ ще на кілька років. Ця норма означає, що саме тому президент має невідкладно подати зміни до закону та виправити цю помилку», – заявив він.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон №7440 про Вищий антикорупційний суд України. За проголосували 315 народних депутатів. Президент Петро Порошенко підписав його 11 червня.

Проте для самого створення суду потрібен ще один закон, заявляють окремі депутати та директор Національного антикорупційного бюро.

Нагадаємо, у Центрі протидії корупції повідомляють, що в законі про Антикорупційний суд в останній момент з’явилася поправка, яка може завадити суду розслідувати справи.

Петро Порошенко під час свого виступу в Академії лідерства підписав закон про Антикорупційний суд. За його словами, документ повністю відповідає усім міжнародним нормам, а створення суду уже не вдасться перенести. Колишній суддя Конституційного суду України (2006-2015 рр.) Віктор Шишкін заявив, що не бачить у позитиву від ухвалення закону про Антикорупційний суд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 08:27 :51