середа, 13 червня, 2018, 16:53 Політика
За незаконні слідчі дії правоохоронці відповідатимуть персонально, – законопроект

Кабінет Міністрів затвердив законопроект зі змінами до законодавства, які передбачають персональну відповідальність правоохоронців за незаконні слідчі дії.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу, пише Інтерфакс-Україна.

«Ми відходимо від принципу колективної безвідповідальності за незаконні слідчі дії», – сказав під час засідання міністр юстиції Павло Петренко.

Законодавство, зокрема, передбачає обов’язковий розгляд скарг на порушення під час слідчих дій, обшуків і виїмки документів у найкоротші терміни – до 15 днів. У разі, якщо суд встановить незаконність дій або бездіяльність конкретного правоохоронця чи групи правоохоронців, він має призначити обов’язкове службове розслідування за місцем роботи, зазначив міністр.

«За результатами розслідування правоохоронець може бути притягнутий до дисциплінарної та майнової відповідальності. За шкоду, заподіяну підприємцю, платитиме конкретний правоохоронець», – пояснив він.

Окрім цього, законопроект скасовує поняття термінів давності для пред’явлення позовів до правоохоронних органів за порушення під час слідчих дій, тоді як чинне законодавство обмежує пред’явлення позовів до державних установ до шести місяців, зазначив П.Петренко.

«Кримінальна справа розслідується не шість місяців, а набагато довше. І доки підприємець оговтався, зібрав усі матеріали, оцінив свої збитки – вже минули шість місяців», – пояснив він.

Він також уточнив, що це – другий пакет законопроектів, який було представлено на міжвідомчій комісії з захисту бізнесу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 16:13 :10