середа, 13 червня, 2018, 22:55 Політика
Юрій Михальчишин: Дискредитацію українських патріотів віддавна практикувало КДБ
ZIK
ZIK

Як людина, яка займається цією проблематикою не перший день, відповідально можу стверджувати, що звинувачення українських праворадикалів в екстремізмі та антисемітизмі дуже нагадують ті події, які мали місце під час «холодної війни». Зокрема, коли перше управління КДБ СРСР дискредитувало український визвольний рух, який тоді був антирадянський, пов’язуючи його з різними неподобствами.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив політик, експерт із питань державної безпеки Юрій Михальчишин.

Гість програми, коментуючи звинувачення низки міжнародних правозахисних організацій українських праворадикалів в екстремізмі, антисемітизмі, зазначив, що такі явища в Україні мають системний характер.

«І як людина, яка мала відношення до роботи українських спецслужб, яка займається цією проблематикою не перший день, відповідально можу стверджувати, що усі ці звинувачення дуже нагадують ті події, які мали місце під час «холодної війни». Зокрема, коли перше управління КДБ СРСР дискредитувало український визвольний рух, який тоді був антирадянський, пов’язуючи його з різними неподобствами.

Тут треба згадати і про давню чекістську практику, а це 20-ті роки, коли органи ВЧК ОГПУ розробляли українські міграційні центри за кордоном, коли цькували Петлюру за антисемітизм і коли його вбили у центрі Парижа. Це також дійшло до істерії у Західних ЗМІ, і, як ми пам’ятаємо, вбивця тоді був виправданий. Тобто тут ми маємо чітку історичну паралель», – зазначив гість програми.

Разом із тим Михальчишин зауважив, що викликом для української державності сьогодні є не діяльність правих організацій, а корупція, російська агресія та демографічна прірва.

«Ось це реальні виклики, які розмивають суверенітет і державність, демотивують громадянське суспільство та демобілізують масові настрої. Це виклики, які є чинником другої великої руїни, яку спільними зусиллями ми повинні зупинити», – заявив експерт із питань державної безпеки.

Юрій Михальчишин наголосив, що треба зрозуміти і те, що використовуючи штучно нав’язані конструкції, Україна ніколи не побудує нормального діалогу з цивілізованим світом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 11:52 :53