середа, 13 червня, 2018, 13:51 Економіка
Високий рівень тіньової економіки рятує Україну від соціальних збурень, – експерт
ZIK
ZIK

Неофіційні «заначки» українців дають можливість державі втриматись на плаву. Якщо б цього не було, то люди уже б давно збунтувались.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський.

«Соціальні стандарти в Україні все одно не покривають різницю інфляції. Безумовно, що експерти по-різному оцінюють стан тіньової економіки в країні, але це те, що нас рятує», – сказав Павловський.

Якщо говорити відверто, то, на його думку, якщо б не було економіки у тіні, то уже давно відбувся б соціальний вибух чи революція.

«Саме це є соціальною подушкою, яка компенсує значне зростання цін на найнеобхідніше: продукти харчування, комунальні тарифи і т.д. Тобто неофіційні «заначки» людей дають  можливість триматись на плаву, що у свою чергу рятує нас від соціальних збурень чи чергового Майдану. Тому, як не дивно, але саме тіньова економіка наразі є позитивним аспектом», – прокоментував Павловський.

Його колега у студії виконавчий директор «Економічного дискусійного клубу» Олег Пендзин говорив про підвищення соціальних стандартів, про яке дуже активно говорять урядовці.

«На сьогоднішній день у бюджеті закладено підвищення соціальних стандартів, яке повинне відбутись у два етапи, зокрема, щодо прожиткового мінімуму. Адже саме до нього прив’язана величезна кількість соціальних платежів: щодо безробіття, нарахування на дітей і мінімальна пенсія. Тобто підвищення прожиткового мінімуму тягне за собою величезну кількість додаткових змін. Наприклад, змінили прожитковий мінімум – як наслідок трохи підвищилась мінімальна пенсія», – розповів Пендзин.

За його словами, треба розуміти, що цей ріст насправді не дасть додаткових грошей, адже підняття пенсій відбувається через зміну базису соціальних стандартів, яка, теоретично, має компенсувати інфляцію

«Хоча минулого року збільшення соціальних стандартів було на 9 відсотків, інфляція зросла на 13,7 відсотка, а в межах цієї інфляції продуктовий кошик зріс практично на 19 відсотків. Тобто, на жаль, поки що підтягування соціальних стандартів, виходячи із можливостей бюджету, не покриває навіть того фактичного росту цін, який є», – наголосив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 03:22 :13