середа, 13 червня, 2018, 15:45 Регіони
В Івано-Франківську стартує міжнародний фестиваль сучасного мистецтва

Сьогодні, 13 червня, в Івано-Франківську заплановано чимало заходів з нагоди старту міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO. Цього року організатори хочуть перетворити місто на повітряний порт. Окрім відомих акторів, співаків, музикантів, художників «виступатимуть» літаки та гелікоптери.

 Про це повідомив власкор IA ZIK.

Програма фестивалю досить насичена. Зокрема, місцевий драмтеатр запрошує на балет «Oh, Magic» австрійського хореографа Сімона Маєра. Ця вистава  своєрідна подорож у вир театральної магії. Сімон Маєр та його артисти шукають і пропонують власні відповіді, надаючи нову роль технологіям як сучасним оракулам. «Oh, Magic» – це перфоманс за участі роботів і виконавців. Об’єднані на сцені у магічний танок, вони створюють новий простір для мистецьких форм і технологічних рішень.

Цього року у візуальній програмі міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO будуть представлені роботи 9 художників з трьох країн. Серед них тотальна медіа-інсталяція Аліни Клейтман (Київ), проект Саші Курмаза (Київ), скульптурна робота в публічному просторі Жанни Кадирової (Київ), перформанс Володимира Топія (Львів), медіа-інсталяція Сергія Петлюка (Львів), поєднання реді-мейду та живопису Юрія Боринця (Івано-Франківськ), інтервенція в публічний простір Володимира Кузнецова (Київ), інсталяція художника ОХ (Париж) та поєднання різних медіа в роботі художника Brian Fernandes-Halloran (Нью-Йорк).

З 13 по 17 червня на другому поверсі Палацу Потоцьких глядачі матимуть можливість познайомитися зі старими оцифрованими відео міста та сучасним відео-артом. Відвідувачів зустрінуть унікальні відео, котрі занурять в атмосферу справжнього польоту. Кожен зможе відчути себе на борту літака, що віднесе  у старий Станиславів із м’якою посадкою в сучасному Івано-Франківську.

У кінотеатрі «Люм’єр» відбудеться показ фільму Олександра Довженка «Аероград». У сюжеті якого йдеться про події початку 30-х років минулого століття. Коли на Далекому Сході було заплановано закласти оборонний форпост східних кордонів держави. Та на заваді стають диверсанти, місцеві старовіри та зрадники. Силами колишніх партизан подолано всі перешкоди будівникам нового міста Аерограду. Кінопоказ відбудеться у рамках співпраці Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO з Національним центром Олександра Довженка (Довженко-Центр).

Відкриття музичної програми фестивалю завібрує джазом. Уперше в Івано-Франківську диригент, композитор, трубач, лауреат Греммі 2016 року в номінації «Найкращий альбом world music» Гаст Вальтцінг (Люксембург) спільно з Big Band Національного президентського оркестру (Київ, Україна) представлять авторську програму джазової музики.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 11:49 :01