середа, 13 червня, 2018, 15:28 Економіка
У найближчі роки гроші від ЄС можуть перекрити 30% боргів України, – Скаршевський
ZIK
ZIK

Згідно проекту резолюції Європарламенту, наприкінці цього року Україні можуть надати півмільярда євро. Ще стільки ж можемо отримати 2019-го. Однак для цього нам потрібно виконати певні умови.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив економіст Віктор Скаршевський.

«Ухвалити рішення про надання мільярду євро – не означає їх виплату. Суто процедурно у ЄС бачать за умови, що Україна виконає всі свої зобов’язання перед союзом. Тоді дадуть нам гроші двома траншами. Наприкінці року 500 мільйонів євро, наступного року ще стільки ж», – розповідає експерт.

Віктор Скаршевський зауважує: попри те, що гроші Україні нададуть у рамках проекту допомоги, насправді це буде кредитуванням.

«Ця програма називається макрофінансова допомога з боку ЄС. Проте це насправді кредит із відсотками, який треба буде віддавати. Все одно через деякий час мільярд має вийти з України», – наголошує економіст.

Цим мільярдом євро мають покрити тридцять відсотків боргів України, каже експерт.

«ЄС звернув увагу на розрахунки МВФ. Фонд вказав, що у найближчі два роки Україні для обслуговування боргів не вистачає чотири з половиною мільярди доларів. Тому вирішили внести свій вклад одним мільярдом євро, який перекриває 30 відсотків боргу», – зазначає економіст.

Що цікаво, у проекті резолюції прописані умови, які не є пов’язані із економічним зростанням.

«По-перше, від нас хочуть, щоб ми серйозніше перевіряли е-декларації, по-друге, вимагають, щоб скасували заборону на експорт лісу, а саме кругляка. Щоправда, я не зовсім розумію, до чого тут макрофінансова допомога і підтримка вітчизняних деревообробників? В принципі, європейці займають логічну позицію. Вони хочуть підтримувати своє виробництво, тобто бажають, щоб сировина перероблялася на їхній території. Але ж Україна має відстоювати свої інтереси! Тому я помітив, що в угоді Європарламенту закладені і політичні моменти», – вважає Віктор Скаршевський.

Експерт звертає увагу на ще один момент в угоді.

«Приблизно п’ять разів згадується, що гроші макрофінансової допомоги від ЄС надійдуть в Україну лише після того, як з’явиться кредитний транш від МВФ. Там дуже жорстка прив’язка до цього. Тобто, якщо фонд нам не дасть гроші, то Європа також», – резюмує економіст.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 00:05 :42