середа, 13 червня, 2018, 21:50 Політика
Тарас Чорновіл пояснив, чому в Україні не можна скасовувати посаду Президента
ZIK
ZIK

Щоб відмовитися від посади Президента, потрібно ще багато чого змінити в українському політикумі. Наразі ж політичні еліти ще не готові до такої відповідальності.

Таку думку висловив народний депутат України Тарас Чорновіл у програмі «Vox populi» на телеканалі ZIK.

«Допоки немає достатньо серйозного політичного структурування суспільства, допоки існують лідерські, а не ідеологічні партії, і зрештою, немає парламентської відповідальність, не можна скасовувати посаду Президента», – вважає Тарас Чорновіл.

На думку політика, цього не можна робити не тільки через те, що сьогодні в Україні триває війна, а Президент є Верховним головнокомандувачем.

«От уявімо, що в нас була би повністю парламентська республіка. Але ні наш парламент, ні уряд не були б іншими, і як би тоді приймалися і ухвалювалися рішення в ситуації війни та протистояння агресорові? Як би приймалися і ухвалювалися рішення у зв’язку з реформами, коли більшість політиків хочуть гратися в популізм?» – зауважив Чорновіл.

Тому, щоб відмовитися від посади Президента, потрібно ще багато чого змінити в українському політикумі.

«Мабуть, сильна президентська влада не є найкращою формою правління. Утім ми всі дуже любимо хвалити Сінгапур, але забуваємо, що це була жорстка авторитарна президентська держава. Також ми любимо хвалити США – а це найуспішніша країна світу і достатньо потужна президентська держава. Натомість у Німеччині абсолютно протилежна ситуація, проте чи погана це держава – ні, хороша!» – порівняв Чорновіл.

Відтак політик підсумовує, що головне не форма держави, а її наповнення.

«Для мене не є пріоритетом, яка форма державного правління буде визначальною, але впевнений, що все має відбутися у свій час. І коли протягом хоча би 2-3-х скликань буде відповідальний парламент, і це ввійде за правило, то тільки тоді потрібно ставити на референдум питання про зміну державного устрою. Наразі ж наші політичні еліти ще не готові до такої відповідальності», – переконаний Тарас Чорновіл.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 12:14 :37