середа, 13 червня, 2018, 5:25 Економіка
Порошенко: Україна зможе отримувати газ через новий газопровід в обхід Росії
Президент Туреччини Тайіп Ердоган і президент України Петро Порошенко / REUTERS
Президент Туреччини Тайіп Ердоган і президент України Петро Порошенко / REUTERS

Президент Туреччини Тайіп Ердоган і президент України Петро Порошенко / REUTERS Україна зможе отримувати газ з Трансанатолійського газопроводу (TANAP), що з’єднує Азербайджан, Туреччину, Сербію і країни ЄС транзитом через Болгарію і Румунію.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в Twitter.

«Україна зможе отримувати газ з Трансанатолійського газопроводу (TANAP) через Болгарію і Румунію», – написав голова держави.

«Відтепер цілий регіон отримає безпечніші та найкращі енергетичні перспективи. Адже як ми бачимо протягом останніх років, РФ зловживала енергетичними ресурсами. Проект «Північний потік-2» – приклад такого тиску. TANAP – енергетична безпека, в тому числі Європи. Україна повністю підтримує проект TANAP. Це енергетична безпека, в тому числі і для нашої держави – конкурентоспроможність і диверсифікація газових поставок до України», – зазначив Порошенко.

Трансанатолійський газопровід (TANAP) – газопровід з Азербайджану через Грузію і Туреччину до грецького кордону, де його продовженням стане Трансадріатичний газопровід. Газопровід вартістю 9,2 мільярда доларів, передбачає транспортування газу з азербайджанського родовища «Шах Деніз» від грузино-турецького кордону до західного кордону Туреччини. Його будівництво почалося в березні 2015 року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 22:48 :16