середа, 13 червня, 2018, 17:09 Економіка
Підвищення пенсій – це компенсація інфляції, – експерт
ZIK
ZIK

В Україні рівно настільки, наскільки зросли ціни, за даними Держстату, зростають, відповідно, мінімальна пенсія і в цілому всі базові соціальні допомоги.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявивекономічний і фінансовий експерт Андрій Блінов.

Нагадаємо, як повідомили у Пенсійному фонді України, з 1 липня підвищуються мінімальні стандарти (прожитковий мінімум) відповідно до бюджету України, також зростуть і мінімальні розміри пенсійних виплат.

Андрій Блінов зауважив, що КМУ та ВРУ нічого не ухвалювали – підвищення пенсій передбачене державним бюджетом України. Так, підвищення 1 січня не було, оскільки воно відбулося 1 грудня 2017 року, надалі виплати пенсіонерам підвищать з 1 липня та 1 грудня.

«Що означає це підвищення? У цілому пенсії разом із прожитковим мінімумом для непрацездатних і взагалі у цілому прожитковий мінімум, так звані базові соціальні показники, зростають на 4,5%. Важливо для економістів перевести ці абсолютні значення у темп зростання – 4,5%. До речі, є статистика щодо інфляції за 5 місяців – 4,3%. Фактично, це означає, що рівно, наскільки зросли офіційно ціни, за даними Держстату, рівно настільки у нас зростає і, відповідно, мінімальна пенсія, і в цілому всі базові соціальні допомоги», –зазначив Андрій Блінов.

Експерт наголосив, що на сьогодні стан економіки такий, що те, що закладено Міністерством фінансів України, Кабміном та народними обранцями, – це компенсація інфляційного податку.

«Тобто, можна говорити, що у реальному вимірі реального зростання пенсій немає», – наголосив експерт.

Андрій Блінов додав, що із підвищенням пенсій виходить так, що це – лише компенсація інфляції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 08:05 :57