середа, 13 червня, 2018, 16:01 Світ
Парламентарі Польщі та України закликали світ посилити тиск на Росію
Заступниця голови Верховної України Ради Оксана Сироїд і віце-спікер Сейму Польщі Ришард Терлецький. Фото: polradio.pl/PAP
Заступниця голови Верховної України Ради Оксана Сироїд і віце-спікер Сейму Польщі Ришард Терлецький. Фото: polradio.pl/PAP

Під час сьогоднішнього засідання Парламентської асамблеї Польщі та України польські та українські політики ухвалили спільну заяву, в якій акцентували, зокрема, на важливості стратегічного партнерства обох країн, тіснішій співпраці в сфері енергетики, безпеки та оборони, а також закликали міжнародну спільноту посилити тиск на Російську Федерацію.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Під час засідання віце-спікер Сейму РП Ришард Терлецький підкреслив, що особливо зараз, під час агресії Росії на сході України, не можна забувати про солідарність з Києвом.

Заступниця голови Верховної України Ради Оксана Сироїд зі свого боку заявила, що від польсько-української співпраці залежить безпека всього європейського континенту. За її словами, газопровід Північний Потік-2 може виявитися «сучасною формою пакту Молотова-Ріббентропа». «Росія, безумовно, використовуватиме свої резерви до геополітичних змагань у регіоні», – заявила представниця України.

Оксана Сироїд звернула увагу на факт, що цей проект стане для Росії прибутковим лише за 50 років, а це підтверджує, що вона переслідує передусім політичні цілі.

«Сьогодні вже небагато можна зробити, ми повинні бути готовими до кризи. Треба подумати, як ми зможемо впоратися із ситуацією, коли газопровід почне діяти», – зазначила заступниця голови Верховної України.

Уповноважений польського уряду у справах стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський заявив, що енергетична безпека є абсолютно ключовою справою. Він зазначив, що в цій справі потрібно співпрацювати із сусідами.

«Не можна вести енергетичну політику всупереч сусідам. Треба шукати спільних знаменників, спільних інтересів, спільної площини для цієї співпраці, доступу до сировини; а також слід шукати спільного підходу до цих проблем. У нас є хороші основи, щоб почуватися безпечними. Нашою головною проблемою є необхідність імпорту газу від одного постачальника», – підкреслив Наїмський.

В останній частині зустрічі парламентарії розмовляли про співпрацю та обмін молоді. Віце-міністр національної освіти Польщі Мажена Махалек у своїй доповіді звернула увагу на зацікавлення українських студентів польськими вишами, що має вагомий вплив на проєвропейські дії України.

У зустрічі взяли участь парламентарії з Польщі та України і представники польських міністерств.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 21:44 :02