середа, 13 червня, 2018, 20:15 Політика
Нардеп про «підміну» в законі про ВАС: Важливо з’ясувати, коли внесли цю поправку
ZIK
ZIK

В Україні не створювали б Вищий антикорупційний суд, якби звичайні суди справлялися зі своєю роботою і українці довіряли їхнім рішенням.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Народного фронту») Леонід Ємець.

Нагадаємо, на офіційному сайті НАБУ оприлюднили заяву щодо необхідності розгляду апеляцій на вироки у справах НАБУ і САП, винесені судами загальної юрисдикції, в апеляційній палаті ВАС. У ЦПК заявили, що в оприлюдненому тексті закону про ВАС з'явилася правка, яку голова профільного комітету Руслан Князевич не зачитував у ВРУ перед ухваленням закону і яку не обговорювали в комітеті. Йдеться про правку, яка встановлює, що апеляції щодо справ НАБУ, які суди вже розглядають зараз, розглядатимуть у судах загальної юрисдикції, а не у ВАС.

Леонід Ємець зауважив, що ВАС розглядатиме справи, підсудні НАБУ, і які пов’язані із топ-корупцією, з того моменту, коли його створять, а це займе певний час. До того моменту справи щодо топ-корупції передаватимуть до звичайного суду.

«Ми б не створювали ВАС, якби звичайні суди справлялися зі своєю роботою і ми довіряли їхнім рішенням. На жаль,  – не так, тому ми передбачили, що в нас буде спеціалізований Антикорупційний суд, який буде займатися топ-корупцією. І логічно, що він має розглядати всі справи, які належать до його юрисдикції і компетенції, очевидно, з моменту його створення... Було б логічно, якби справа, яка пройшла першу інстанцію, була би передана до Антикорупційного суду.

Але тут важливий нюанс: просто записати норму, що справи першої інстанції передаються до Антикорупційного на апеляційне провадження теж було би неправильно. Правильно було б так: після того, як суд першої інстанції прийняв рішення у період апеляційного оскарження, а це 10 днів, якщо на цей момент уже фактично працює Антикорупційний суд, ці справи мають бути передані до ВАС. Бо якщо просто записати, що мають передаватись до ВАС, а його на цей момент створено не буде, тоді апеляції взагалі не буде. А це – чітка підстава для ЄСПЛ визнати, що держава не забезпечила справедливе правосуддя, і скасувати таке рішення», – пояснив Леонід Ємець.

Політик погодився із позицією НАБУ та зауважив, що важливим є питання, коли була внесена ця правка до закону. «Бо якщо це відбулося з моменту, коли депутати проголосували, до моменту публікації – це вже є кримінальний злочин. Якщо це відбулося до моменту голосування, і депутати проголосували вже із цією правкою – це маніпуляція», – заявив Леонід Ємець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 09:29 :02