Новини » Світ 13 червня, 2018, 15:58
Хвиля глобалізації у Європі зайшла надто далеко, – Юрій Михальчишин
ZIK
ZIK

У країнах Європи останнім часом до влади приходять ультраконсервативні сили з яскраво вираженою націоналістичною риторикою. Це наслідок того, що свого часу було делеговано частку повноважень національних урядів наддержавним утворенням на зразок брюссельських чи страсбурзьких структур. Саме це нівелює суверенітет європейських держав.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політичний діяч Юрій Михальчишин.

«Розмивання суверенітетів у західних державах розпочалося разом зі створенням транснаціональних структур і пан’європейського проекту. Тому поняття державного суверенітету свого часу було менш дражливим. Але сьогодні воно повертається на порядок денний і варто не забувати про те, що західні демократії перестали бути тими, про які ми знали колись», – сказав Михальчишин.

Своє бачення він підкріпив конкретними прикладами виборчих процесів в останні роки в ЄС.

«У жовтні 2017 в Австрії за результатами виборів перемогли ультраконсервативні сили з яскравою націоналістичною риторикою, така ж історія повторилася у Італії та Польщі. Тому можна точно сказати, що зараз скрізь у Європі до влади приходять ультраконсервативні сили із сумішшю консервативних поглядів та лібералізму в економічному  регулюванні і з акцентом на повернення до питань ідентичності, питань землі і крові, питань традиційних цінностей, захисту суспільної моралі, захисту традиційної сім’ї, протистояння впливу глобалізму», – вважає він.

За його словами, так відбувається через те, що триває відкат хвилі глобалізації, яка зайшла надто далеко у своїх руйнівних наслідках. Зокрема, у розмиванні суверенітету європейських держав, делегуванні частки повноважень національних урядів над державним утворенням на зразок брюссельських чи страсбурзьких структур.

«Відбувається всеохоплюючий вплив вільного ринку, який нівелює національну економіку і, фактично, подекуди призвів до руйнації цілих галузей промисловості. Адже у Європі лише Німеччина зберегла повноцінне та самодостатнє економічне виробництво і навіть є експортером. Бо більшість європейських держав, завдяки так званому аутсорсингу, перенесли реальне виробництво у колишні країни третього світу, що і призвело до змін в соціальній структурі. Тому більшість питань, які для нас є проблемними, вони давно вже не є інноваційними для проблематики європейських виборчих кампаній», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:03 :43