середа, 13 червня, 2018, 13:37 Політика
Дивно, що Україна вітає ще один газогін, який йтиме в обхід її території, – Рябцев
ZIK
ZIK

Дивно чути про те, що Україна вітає запуск газопроводу TANAP. Адже, хоча він у перспективі справді зменшить залежність ЄС від російського газу, однак піде в обхід України. Таким чином ми втратимо прибутки від транзиту російського палива, яке йшло через нашу територію.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.

Коментуючи заяву Президента Порошенка щодо запуск газопроводу TANAP, він наголосив: дуже дивно чути, коли ми вітаємо побудову ще одного газогону в обхід України. Адже той російський газ, який транспортувався нашою територією до Європи, приносив державі прибуток у вигляді надходжень за транзит.

«Тепер ми вітаємо ще один газогін, який, дійсно у перспективі зменшує залежність ЄС від російського газу, проте і зменшує залежність Європи від України як транзитера», – наголосив Рябцев.

За його словами, зараз азербайджанське родовище Шахденіз надає лише 7 млрд кубометрів газу – тобто, саме ту кількість, яку потребує, власне, Туреччина. Якщо ж газовий маршрут таки добудують до Італії чи Греції, швидше всього, усе, що видобуватиметься у Азербайджані, розподілятимуть між цими державами.

«Тоді газотранспортна система України стане непотрібною, бо 8 млрд. кубометрів дефіциту, який зараз має Італія, вона отримуватиме якраз із цього південного маршруту. Тоді український не буде уже найкоротшим для цієї держави. До речі, зараз саме вона найбільше зацікавлена у збереженні транзиту територією України», – зауважив експерт.

Та й шанси постачання до нас азербайджанського газу не дуже високі. Адже, якщо після 2022 року вдасться задовольнити потреби Туреччини, Греції, Болгарії чи Румунії, тільки тоді зможемо отримати цей надлишок.

«Та для цього потрібно або вирішити питання транспортування газу із території Румунії через Тирасполь, тобто невизнану «Придніпровську Молдавську республіку», або побудувати відповідний інтерконектор, який би пов’язав Румунію із Україною через Одеську область. Однак, для цього потрібно витратитись», – переконаний Рябцев.

Та враховуючи, що зараз планується добудова гілки цього газопроводу до Болгарії, через яку після Румунії газ зміг би надходити до України, пропускна здатність цього відрізка – лише один мільярд кубометрів.

«Це виключно потреби Болгарії. Якщо ж збільшувати пропускну здатність, то у цю добудову повинна вкластися і українська сторона. Та, на мій погляд, було б значно краще збільшити пропускну здатність маршруту із Польщі, побудувавши відповідний інтерконектор. Або ж відкрити можливість постачання палива із Румунії, знову ж таки, побудувавши інтерконектор уже там», – розповів він.

Однак, якщо про трубу між Україною та Польщею хоча б часом йдеться у перспективних планах, то про румунський маршрут зараз ніхто і не говорить.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 08:27 :33