Для лікарень Львівщини придбано обладнання для досліджень при інфарктах та інсультах

Ангіограф. Фото: occluder.com.ua/Ілюстративне фото

Львівська область – єдина в Україні, де освоєні гроші на закупівлю ангіографів. При тім внаслідок підписання додаткової угоди на поставку двох стаціонарних апаратів, замовлених Львівською обласною лікарнею, ще й знижено ціну.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на систему публічних закупівель Prozorro.

Як повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка, замовнику вдалося домогтися зниження ціни на три мільйони гривень. Так, спочатку договір із ТОВ «Протек Солюшнз Україна» був підписаний на 49,3 млн гривні, тобто по 24,65 млн за ангіограф. Однак 1 червня сторони підписали додаткову угоду, згідно з якою загальна вартість договору становить 46,158 млн гривень, тобто 23,079 млн гривень за ангіограф.

За словами заступника директора ТОВ «Протек Солюшнз Україна» Олександра Єзерського, вартість була знижена за ініціативи замовника. «Так вийшло, що з юридичних причин оплатити повну вартість ангіографів обласна лікарня не могла. У них є тільки 46 млн гривень і збільшити фінансування вони швидко не можуть. Для нас це дуже істотне зниження ціни. Але через те, що наразі у Львівській області немає жодного працюючого ангіографа і це загрожує смертю людей, ми погодилися на додаткову угоду», – розповів Олександр Єзерський. Він також додав, що зараз компанія чекає передоплати в розмірі 50%. Після того зможе почати постачання ангіографів.

Пан Єзерський очікує, що повноцінно запрацювати ангіографи зможуть вже 1 серпня. За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, цьогоріч нові ангіографи мають поставити в дві лікарні області. «Мова йде про Дрогобицьку лікарню та Львівський обласний кардіологічний центр. У майбутньому ми також плануємо закупити це обладнання для обласної клінічної лікарні», – розповіла Ірина Микичак.

За даними системи публічних закупівель Prozorro, в 2018 році стаціонарні ангіографи закупила лише Львівська обласна лікарня.

Нагадаємо, що згідно з постановою Кабміну від 21 лютого 2017 року №185 «Про затвердження порядку умов надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на придбання ангіографічного обладнання», ангіографи в Україні закуповуються на умовах співфінансування. Не більше 50% вартості оплачується з держбюджету і не менше 50% – з місцевих бюджетів.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у Львівській області критична ситуація, оскільки з ладу вийшли всі працюючі ангіографи. Відсутність цього обладнання унеможливлює дослідження коронарних артерій, що часто необхідно при інсультах та інфарктах.Loading...