Новини » Політика 13 червня, 2018, 18:10
Депутат Войціцька: Уряд і коаліція не хочуть зменшувати витрати на бюрократичний апарат
ZIK
ZIK

Кабмін і коаліція абсолютно не бажають зменшувати витрати на бюрократичний апарат – немає оптимізації процесів чи скорочення персоналу, натомість з 1 липня працівникам державної сфери підвищать зарплату.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України (фракція «Самопоміч») Вікторія Войціцька.

Народний депутат, коментуючи інформацію щодо підвищення пенсій в Україні з 1 липня 2018 року, звернула увагу на звіт Національного банку України, де йшлося про те, що торік «одним із джерел підвищення інфляції було суттєве збільшення вартості електроенергії, яка потім перекладається на кінцевий продукт». Вікторія Войціцька навела приклад: у середньому 40% собівартості води – це вартість електроенергії.

«А якщо ми подивимося на вартість електроенергії для промисловості, то вона в нас – одна з найвищих у Європі», – зауважила гостя програми.

Вікторія Войціцька продовжила, що усе це свідчить про те, що українську економіку загнали в неконкурентні умови.

«Основним драйвером збільшення ціни на електроенергію була так звана формула «Роттердам+», яка заклала одну з найвищих цін на вугілля для теплової генерації, яка, до речі, отримує у декілька разів вищий тариф, аніж атомна генерація, яка у нас генерує понад 50% загального обсягу електроенергії», – наголосила гостя програми.

Політик зауважила, що про цю складову слід пам’ятати і її слід усувати, щоб зменшити тиск через вартість енергоресурсів.

«Ми маємо також говорити про абсолютне небажання сьогоднішнього уряду та коаліції зменшувати витрати на бюрократичний апарат. Ми цього не побачили у бюджеті 2017 року, ми цього не побачили у бюджеті 2018 року, ми не бачимо оптимізації процесів, ми не бачимо скорочення персоналу, який у більшості випадків нічим не займається», – заявила народний депутат.

Вікторія Войціцька зауважила, що з 1 липня працівникам державної сфери підвищать заробітну плату: «Був коефіцієнт 1,5 – буде коефіцієнт 1,75 до мінімальної зарплати».

Нагадаємо, як повідомили у Пенсійному фонді України, з 1 липня підвищуються мінімальні стандарти (прожитковий мінімум) відповідно до бюджету України, також зростуть і мінімальні розміри пенсійних виплат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 21:35 :26