Новини » Суспільство 13 червня, 2018, 22:40
Будучи бранцем Кремля, Олег Сенцов дистанційно курує постановку своєї п’єси в Києві
ZIK
ZIK

Виснажений, однак не зломлений. Рівно місяць тому Олег Сенцов написав заяву про початок голодування.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Я, Олег Сенцов, громадянин України, незаконно засуджений російським судом, оголошую безстрокове голодування з 14 травня 2018 року», – йдеться у заяві.

Українця, який відбуває покарання за тисячу кілометрів від Батьківщини – за полярним колом, нещодавно навідав його російський колега режисер Аскольд Куров. Каже: Сенцов тримається бадьоро, не втрачає почуття гумору, однак голодування уже зіпсувало здоров’я.

«Помітно, що він змінився. Він скаржився, що в нього випадають зуби. Для нього, як для людини, що жила на півдні, доволі складними є кліматичні умови. Бракує сонця, тепла, вітамінів. У такій ситуації починати голодування для Олега дуже складно», – наголосив Аскольд Куров.

У режисера випав зуб та почалися проблеми з нирками. За тривалої відсутності поживних речовин ці органи – найменш захищені, кажуть лікарІ.

«Нирки в такому випадку страждають одними з перших. Коли вже не працює шлунок та печінка, серце та мозок продовжують працювати. Тому, коли продовжується обмін білків, в клітинах, що досі живі, утворюються токсичні компоненти, які повинні виділятися саме через нирки», – пояснив дієтолог Борис Скачко.

Та попри все Сенцов навіть зараз дистанційно курує постановку своєї п’єси в Києві.

«Олег надає певні свої рекомендації стосовно костюмів і декорацій. Я пишу йому, хто в нас художник, режисер-постановник, пишу деякі моменти про акторів, а він радить мені певних людей», – розповіла кінопродюсер Анна Паленчук.

Свого часу Мустафа Джемілєв також голодував у кремлівських казематах. Каже: відмовляти режисера немає сенсу, однак українське суспільство та світова спільнота зобов’язані робити все, аби «витягти» бранців Кремля.

«Ти відчуваєш голод весь час, навіть коли тобі вливають рідину. Там розраховано на 2 600 кілокалорій, але насправді значно менше, оскільки там теж крадуть. Відчуття ситості триває всього годину-півтори», – зазначив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Олега Сенцова та Олександра Кольченка можуть обміняти найближчим часом за посередництва Туреччини. За словами Мустафи Джемілєва, такі перемовини тривають між Києвом та Анкарою. Наразі ж у російських застінках досі перебувають майже сімдесят українців.

Антон Коцуконь, Дмитро Двойченков, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 02:38 :40