середа, 13 червня, 2018, 1:40 Суспільство
Понад 8 мільйонів українців обрали лікаря первинної ланки
Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Станом на 12 червня більше 8 млн українців обрали лікаря первинної ланки в межах загальнонаціональної кампанії «Лікар для кожної сімї». Також в системі електронної охорони здоров’я зареєстровано понад 21 тисячу лікарів первинної ланки та більше 1,2 тисячі медичних закладів.

Така статистика оприлюднена на сайті Електронної системи охорони здоров’я eHealth, – пише Укрінформ.

З початку загальнонаціональної кампанії «Лікар для кожної сімї», яка впроваджується в рамках реформи первинної ланки медичної допомоги 8 млн 40 тис. 112 пацієнтів уклали декларації з лікарями первинної ланки – терапевтами, сімейними лікарями та педіатрами.

В системі E-Health станом на 12 червня зареєстровано 1 237 медичних закладів та 21 695 лікарів первинної ланки медичної допомоги.

2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», в межах якої українці обирають лікаря первинної ланки – терапевта або сімейного лікаря, педіатра – для дітей. Вибір лікаря відбувається виключно за бажанням пацієнта та не прив’язаний до місця реєстрації громадянина. Обрати лікаря можна в медичному закладі, на якому є позначка «Тут можна обрати свого лікаря». Для укладання декларації потрібно звернутися в медзаклад, де працює обраний громадянином фахівець, та повідомити про бажання укласти з ним декларацію. Для цього потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження для дитини. За дітей до 14 років декларацію укладає один з батьків.

З 1 липня 2018 року за ведення одного пацієнта медичний заклад або лікар, який веде приватну практику, отримуватимуть кошти від Національної служби здоров’я в межах державних медичних гарантій. За пацієнта віком від 18 до 39 років діє базовий тариф, який становить 370 грн, за дітей віком від 0 до 5 років діятиме віковий коефіцієнт 4 (1480 грн), віком 6-17 – віковий коефіцієнт 2,2 (814 грн); пацієнтів віком 40-64 років – віковий коефіцієнт – 1,2 (444 грн); за пацієнтів віком від 65 років – віковий коефіцієнт 2 (740 грн).

Наступного року базовий тариф планується підвищити до 450 грн. Всі медичні послуги в межах первинної меддопомоги визначені Порядком надання первинної медичної допомоги та є безкоштовними для пацієнта.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 11:47 :25