середа, 13 червня, 2018, 21:55 Світ
Американські журналісти певні, що зустріч Трампа та Кіма – «грандіозна афера» лідера КНДР
ZIK
ZIK

Одна новина на шпальтах усіх американських і світових ЗМІ. Вже більше доби всі обговорюють історичну зустріч між Дональдом Трампом та Кім Чен Ином. Ейфорія відходить на другий план. Тепер починається жорсткий розбір від аналітиків та експертів – що ж це насправді було: справжнє примирення запеклих ворогів чи підступна комбінація одного з них?

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Серед американських журналістів – величезна кількість скептиків. Вони називають «зустріч століття» «грандіозною аферою» лідера КНДР. Тому що документ, який підписали сторони, нічого не означає, переконані газетярі. Наприклад, Washington Post пише, що цей саміт – не більш, ніж красива картинка, яка допомагає Трампу набути впевненості. А для Кім Чен Ина – це шанс показати світові, що він та його ядерна ракета легітимні.

«Це величезний успіх для Кіма. Ця зустріч дала йому право підняти прапор своєї країни над президентом США, чим фактично узаконити свій ядерний статус. Білий Дім не визнає цього, але візуально виглядає все саме так», – переконаний політолог Джонатан Полак.

«Людина Ракета – один. Дональд Трамп – нуль». З таким заголовком вийшла газета The Daily Best, акцентуючи увагу на тому, що підписана декларація не має ніякої цінності. Журналісти дивуються, як президент США повірив на слово Кім Чен Ину про подальші плани із роззброєння Північної Кореї. Газета наводить слова експертів, які переконані, що знищення ядерного полігона у Пхунгері нічого не означає. Відновити розробку зброї масового ураження голова КНДР може за лічені дні.

«Я не знаю, кого слухає Дональд Трамп і що він собі думає. Що він відчуває. Можливо, це якийсь внутрішній голос. Але навіть угода з Іраном, з якої зі скандалом вийшов Дональд Трамп, менше зобов’язує США, аніж ця декларація», – запевнив Джонатан Полак.

Не стримувала слів і New-York Times. Ранкова газета вийшла із заголовками «Трампа обдурили у Сінгапурі». Своїми діями, зупинкою спільних навчань із Південною Кореєю Дональд Трамп визнав КНДР державою, рівною за величчю Сполученим Штатам, пишуть журналісти. Причому у статті наголошують: усні обіцянки про ядерне роззброєння із Пхеньяна лунали вже не раз.

Усі газетярі дійшли висновку, що за красивою картинкою та яскравими заголовками нічого немає. Шансів на успіх, на думку місцевих журналістів, у діалозі із Пхеньяном менше, аніж у попередніх переговорників, які досягли угод із Північною Кореєю. І що цікаво – сам Дональд Трамп цього не розуміє.

Із Вашингтона Олег Решетняк, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 12:26 :43