середа, 13 червня, 2018, 0:30 Економіка
19 червня Мінінфраструктури хоче провести громадські слухання щодо правил для безпілотників
ZIK
ZIK

Тепер в Україні буде складно використовувати безпілотники. Все через те, що з першого червня Державна авіаційна служба запровадила нові обмеження щодо використання повітряного простору.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK. 

Згідно нових правил, дрони до двох кілограмів можна використовувати тільки вдень, забороняється літати над дорогами державного значення та залізницею, вулицями міст і сіл, місцями аварій та катастроф. Не можна літати над об’єктами під охороною, промисловими зонами та територіями спецоперацій.

«До того ж дрону дозволяють літати на висоті 50 метрів і в радіусі 500 метрів. Однак, будь-якому фермеру такі рамки будуть тісними», – переконаний спеціаліст з безпілотних технологій Валерій Яковенко.

Ще жорсткіші вимоги до великих безпілотників, а саме габаритних вантажних та бойових дронів. Нині їхній запуск можна прирівняти до злету чартерного боїнга. Бо повинні за десять днів повідомляти про політ.

«Ми навіть не можемо провести випробувальні польоти, аби перевірити техніку, налаштувати її.  До того ж нереально знати, якою буде вдень погода», – звертає увагу спеціаліст з безпілотних технологій Юрій Касьянов.

До першого червня політ дронів в Україні не регулювався. Згадували про безпілотники лише в одній статті повітряного кодексу. Тож нині, кажуть, це дійсно на часі. Однак нові правила унеможливлюють використання дронів журналістами.

У Європі теж діють жорсткі обмеження, кажуть юристи. Усе заради збалансованості свободи слова та права на приватність.

«Наш випадок дещо відмінний. Адже не йдеться про свободу слова. Використання повітряного простору в Україні – це технічна, авіаційна тематика», – запевняє юрист Алі Сафаров.

За порушення цих правил нині вас можуть оштрафувати до восьми тисяч гривень. Якщо ж через дрон виникла небезпека для польотів – відповідальність буде кримінальною. Можуть позбавити волі на термін від двох до п’яти років. У самій Авіаційній службі пояснюють: запровадили правила задля безпеки і для обговорення відкриті. Так, вже 19 червня у Міністерстві інфраструктури планують провести громадські слухання.

Тетяна Гаврилюк. «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 02:44 :56