Новини » Суспільство 12 червня, 2018, 15:49
У регіони відправили ліки для онкохворих дітей, дорослих з ВІЛ та пацієнтів з трансплантацією, – МОЗ
Ліки. Фото: dw.com
Ліки. Фото: dw.com

В регіони доставлять закуплені за державний кошт препарати та лікарські засоби за трьома програмами.

Про це повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров’я.

«У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом лікарські засоби будуть доступні у лікарнях», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у лікарні мають надійти ліки за за програмою «Антиретровірусна терапія дорослих, підлітків та дітей», за програмою лікування дітей з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями та за програмою «Хворі в до- та післяопераційний період трансплантації».

В МОЗ нагадали, що у випадку якщо ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім’я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров’я, вказавши діагноз із результатами аналізів або діагностики, що підтверджує діагноз, та необхідний препарат.

Також медичні заклади, згідно з наказом МОЗ, зобов’язані оприлюднювати інформацію щодо залишків лікарських засобів.

Детальну інформацію про поставки препаратів можна дізнатися на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Міністерство охорони здоров’я закуповує ліки у межах виділеного бюджету, котрий щорічно приймає Верховна Рада України (у 2016 році – 3,4 млрд грн, у 2017 році 5,9 млрд грн, у 2018 році – 5,9 млрд грн). Кошти державного бюджету, виділені на закупівлю ліків на національному рівні, дозволяють покривати в середньому 45% від усього обсягу потреби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 16:40 :34