live
Новини » Політика 18

У Парижі під посольством РФ пройдуть акції на підтримку Сенцова

Олег Сенцов. Фото: dw.com

У середу, 13 червня, у Парижі проведуть акцію на підтримку Олега Сенцова, Олександра Кольченка та всіх українських політв’язнів, які утримуються в Росії.

Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на RFI.

«У Парижі 13 червня, напередодні відкриття чемпіонату світу з футболу, перед будівлею російського посольства у Франції відбудеться акція за звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка та всіх українських політв’язнів», – йдеться у повідомленні.

Організаторами акції є дві асоціації, що знаходяться в Парижі – Ukraine Action і «Колектив Кольченка».

Відомо, що попередня акція на підтримку Сенцова у Парижі відбулася 2 червня.

Нагадаємо, 16 травня, український політв’язень Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Сенцов уже втратив один зуб, також у нього можуть відмовити нирки, повідомила 6 червня сестра політв’язня Наталія Каплан.

У російській в’язниці планують примусове годування Олега Сенцова.

Напередодні ЧС в Росії організовуються масові акції на підтримку Сенцова за межами континенту: Український конгресовий комітет Америки закликав долучитися до одноденного голодування на підтримку вимог ув’язненого українського режисера Олега Сенцова звільнити політв’язнів в РФ; члени обох палат парламенту Канади виступили на підтримку українського політичного в’язня Олега Сенцова; СУОА закликав українців Зеленого континенту підтримати вимоги Олега Сенцова до російської влади, долучившись до одноденного голодування.

Американський ПЕН-центр у листі до президента РФ Володимира Путіна і глави ФІФА Джанні Інфантіно вимагає негайно звільнити українського режисера. Також європарламентарі, українські та зарубіжні письменники, журналісти, діячі культури, режисери, актори, правозахисники підписали петицію із закликом до світових лідерів не відвідувати футбольний Чемпіонат світу в Росії, поки влада Кремля не звільнить всіх українських політв’язнів.

8 червня двоюрідна сестра українського політв’язня Олега Сенцова написала листа до Комітету міністрів, генерального секретаря та комісара з прав людини Ради Європи. На наступний день учасники глобальної акції за визволення Сенцова направили кожному члену Європарламенту листи з проханням негайної реакції ЄС. Також активісти підготували рекомендації до резолюції Європарламенту щодо Сенцова та інших політв’язнів.

Акції на підтримку Олега Сенцова відбуваються в багатьох містах України і світу.

5 червня український політв’язень написав до лідерів «G7».

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист і письменник, активіст Автомайдану. Після анексії Криму, затриманий ФСБ Росії за підозрою в терористичні діяльності, засуджений російським судом до 20 років на підставі сфальсифікованих звинувачень.

Loading...
Loading...
Loading...