Суспільство має зрозуміти, що саме держава встановлює таку високу ціну газу, – економіст

ZIK

Механізми зменшення ціни газу для населення однозначно є. Наприклад, зняти ПДВ та прибрати ренту, що знизило б вартість палива до 70%. Утім уряд іде по шляху підвищення ціни, не капіталізуючи при цьому прибутки.

На цьому наголосив економіст Всеволод Степанюк у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«У ціні газу закладено дуже багато податків. Так, наприклад, якщо зняти ПДВ – це вже мінус 20%. Також можна прибрати ренту, і це ще мінус половина ціни газу. Тому суспільство має розуміти, що саме держава робить таку ціну на газ», – наголосив Всеволод Степанюк.

Натомість, підкреслює економіст, газ можна вдвічі здешевити, якщо провести відповідні управлінські заходи.

«Здешевлення газу буде прибутковим кроком і для того, хто видобуває паливо, і власне для держави, адже не потрібно буде робити дотації з бюджету. Проте уряд іде по шляху підвищення вартості, не капіталізуючи при цьому прибутки», – констатував Степанюк.

Відтак, певен експерт, боротися потрібно з корупціонерами, а не з населенням. Адже після підняття ціни на газ, що дає прибуток близько 200 %, навіть сплативши податки, корупціонер все одно матиме шалені доходи.

Що ж до МВФ, то економіст зазначає, що цілі міжнародних кредиторів щодо України далекі від тих, які вони заявляють.

«МВФ підсадив українську промисловість на «енергетичний голод». І сьогодні країна змушена скорочувати споживання не від того, що стає енергоефективною, а тому, що «лежить» промисловість. Населення так само скорочує споживання не через те, що встановлює новітнє обладнання, а тому, що громадяни масово виїжджають на заробітки, а відтак скорочується і споживання», – проаналізував Всеволод Степанюк.

Loading...