Новини » Економіка 12 червня, 2018, 20:17
Проблему розкрадання газу можна вирішити і без підняття тарифів, – Андрій Герус
ZIK
ZIK

Коли різниця газового тарифу для населення і для промисловості складає майже 100 відсотків, то однозначно працюватимуть корупційні схеми. Проте оператор магістральних мереж «Укртрансгаз» може чітко бачити тих, хто «грається» з великими об’ємами газу.

На цьому наголосив експерт із енергетичних питань Андрій Герус у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Мені не подобається, коли звужують поняття, мовляв, ми піднімемо ціну газу і одразу ж ліквідуємо корупцію. Дійсно, через разючу різницю між тарифами є можливість брати газ у НАК «Нафтогаз», говорити, що це газ для населення, а потім продавати його по комерційному тарифу. Відтак, коли різниця тарифу складає майже 100 відсотків, то однозначно буде спокуса скористатися такою корупційною схемою», – пояснив вимогу МВФ щодо врівноваження ціни Андрій Герус.

Експерт зазначив, що брати газ у «Нафтогазу» і користуватися незаконними схемами може тільки обмежене коло осіб. Це, наприклад, теплоенерго, і такі випадки були на Закарпатті. Також скористатися цим можуть облгази, які поставляють газ і населенню, і дрібним підприємствам.

«Це питання вирішується методом лічильників, критичних точок і тому подібне – є багато способів. Зокрема «Укртрансгаз», який є оператором магістральних мереж і слідкує за ринком, може чітко проконтролювати, хто «грається» із великими обсягами газу. Утім заяви про те, що крадуться величезні об’єми газу, звучать постійно, але чомусь немає конкретних фактів і притягнення осіб до відповідальності», – констатував Андрій Герус.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 21:02 :03