Новини » Економіка 12 червня, 2018, 21:29
Порошенко прокоментував офіційний запуск газопроводу TANAP

РФ використовує енергетичні ресурси для впливу на внутрішню політику багатьох країн. Трансанатолійський газогін TANAP, офіційний запуск якого відбувся у вівторок, 12 червня, забезпечує енергетичну безпеку цілому регіону.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив, виступаючи на офіційній церемонії запуску в експлуатацію Трансанатолійського газогону TANAP у Туреччині, яку транслювали в прямому ефірі українські інформаційні телеканали.

«Відтепер цілий регіон зможе мати глибшу безпеку і ширші енергетичні перспективи. Як показано останнім десятиліттям, енергетичні ресурси спорадично були використані Російською Федерацією, стали в їхніх руках, в руках Путіна інструментом для тиску на енергетично залежні країни, для того щоб впливати на внутрішню політику цих країн або карати їх тоді, коли ці спроби не вдавалися», – сказав Порошенко.

Президент зауважив, що транснаціональний магістральний газогін «Північний потік -2» з Росії до Німеччини, який ще називають комерційним, насправді є яскравим прикладом такого тиску і являє собою саме геополітичний проект, який не має нічого спільного з енергетичним постачанням.

Як відомо, газогін TANAP є газогоном Азербайджану через Туреччину до Європи. Призначений для транспортування газу другої стадії розробки родовища Шах-Деніз (Азербайджан).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 13:52 :33