Новини » Світ 12 червня, 2018, 17:35
Ніколаєнко: Зміни у переговорах щодо ядерної проблеми КНДР стали можливими завдяки Сеулу
ZIK
ZIK

У Південній Кореї вже давно сформувалася думка, що вони є однією нацією з північними братами, яку штучно розділили.

Таку думку висловив дипломат Андрій Ніколаєнко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Зустріч між Кім Чен Ином і Дональдом Трампом у Сінгапурі сприймається Південною Кореєю як великий прорив і свято. Варто зазначити, що ця подія співпала з місцевими виборами, які проходитимуть у Сеулі вже завтра.

Будуть обирати мерів міст, і оскільки в Південній Кореї дуже потужна децентралізація і великий вплив регіонів, то така подія зіграє на руку правлячій демократичній партії», – зауважив Ніколаєнко.

Що ж до ставлення Сеулу до Північної Кореї, додає дипломат, то на Півдні вже давно сформована думка, що вони є однією нацією, яку штучно розділили. Відтак вони мають об’єднатися, щоб була єдина Корея, і для цього створили навіть спеціальне Міністерство об’єднання.

Його міністр має досить широкі повноваження і координує роботу всіх міністерств, які так чи інакше допомагають північним братам долати різні проблеми.

«Політики одностайні у думці, що така зустріч однозначно є досягненням та позитивом. Проте вони стримані у прогнозах і пропонують поспостерігати, як підписані домовленості будуть реалізовуватися.

Варто зауважити, що це не тільки заслуга Трампа, а також і успіх Південної Кореї. Адже шестисторонні переговори по північнокорейській ядерній проблемі тривали більше 10 років. І тільки коли Сеул зайняв активну позицію і пішов на прямі переговори з Північчю, одразу ж ми побачили результати», – наголосив Андрій Ніколаєнко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 13:23 :09