Новини » Суспільство 12 червня, 2018, 14:53
На ювілейному – 25-му – Форумі видавців у Львові фокусною темою буде ринок свободи

100 днів залишилося до старту Форуму видавців, що відбудеться 19-23 вересня у Львові. Цьогоріч він ювілейний – 25-й, тому цей найбільший книжковий, літературний, культурний захід України і Центрально-Східної Європи буде особливим. Він набув нову візуалізацію і став Book Forum Lviv. Урочисте відкриття ювілейного 25 Форуму видавців відбудеться за участі Президента України Петра Порошенка.

Про це повідомила Президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль сьогодні, 12 червня, під час прес-конференції.

«Ми об’єднуємо видавців з усієї України, а також радо приймаємо гостей з-за кордону, проводимо сотні подій, створюємо платформу для зростання видавців, авторів, перекладачів і культурних менеджерів. Даємо змогу українським читачам ознайомитися з найсвіжішими літературними новинками, відвідати безліч подій для власного та професійного розвитку», – сказала програмна директорка Форуму видавців Софія Челяк.

За її словами, упродовж п’яти днів можна буде відвідати 1000 культурних та освітніх заходів, поспілкуватися з авторами і придбати книжки. Весь Львів традиційно перетвориться на Форум видавців, адже події відбуватимуться не лише у Палаці Мистецтв, а й у 50 локаціях міста.

Фокусна тема цьогорічного Форуму видавців – Ринок свободи. «В рамках фокусної теми будемо говорити про те, як кожен з нас «торгує» своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями свободи, які активно використовуються у пропаганді», – сказала Олександра Коваль.

Спеціальними гостями Форуму видавців будуть Марсі Шор та Енн Епплбом.

В рамках Форуму видавців відбудеться церемонія нагородження видавців 25 найкращих книжок «BFL Best Book Award». Міжнародний літературний фестиваль, який відвідають автори з 25 країн, міжнародний бібліофорум, благодійна акція для людей похилого віку «Третій вік: задоволення від читання», книжковий ярмарок, на якому буде представлено 250 видавництв з усіх областей України.

Цього року Форум видавців став членом «Версополіс» – престижної всеєвропейської поетичної платформи, яка популяризує молоду поезію та об’єднує 13 фестивалів з 13 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, Швеції та Литви.

Форум видавців на цій платформі представлятиме Україну. «Це важливий крок для культурної дипломатії та величезний крок для молодих авторів, адже їхня творчість буде видана різними європейськими мовами за кордоном. Ми делегувала Олену Гусейнову та Катерину Калитко на фестивалі платформи Версополіс і запрошуємо до себе авторів з Хорватії, Великої Британії, Італії, Данії. Молоді поети з цих країн відвідають 25 Форум видавців, і ми сподіваємося на чудові події за їхньої участі і на публікацію їхніх книжок українською», – зазначила Олександра Коваль.

Новий логотип Форуму видавців символізує відкриту книгу, яка концептуально поєднує у собі чотири стихії: землю, вогонь, воду та повітря. Таким чином організатори пропонують літати з книжками, горіти книжками, пірнати у книжки, зростати з книжками.

Співорганізатори Форуму видавців – Український інститут книги, Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 07:01 :07