вівторок, 12 червня, 2018, 20:10 Політика
Мінські домовленості не мають ефективного інструменту впровадження, – дипломат
ZIK
ZIK

Сьогодні немає ефективного механізму впровадження Мінських домовленостей. Тому їх потрібно доповнити інструментом, який може впровадите те, що передбачено Мінськими домовленостями.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керівник Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

Як повідомлялося, у Берліні відбулася зустріч у «нормандському форматі» на рівні міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, Росії та України.

Нинішня зустріч очільників МЗС країн «нормандського формату» стала першою з лютого 2017 року.

Дипломат Василь Філіпчук каже, що останні зустрічі такого формату нагадували зустріч глухого з німим.

«Чому? Бо конфлікт, який відбувається на території України, різнорівневий. І насамперед це виклик з боку Росії колективному Заходу. Перш за все, це виклик США. Але врегулювання цього конфлікту передбачає і діалог між Росією та США. А як ми бачили, діалогу тривалий час не було. Розпочався він із діяльності комісії Сурков-Волкер, де ми вперше побачили риси діалогу, і де вперше почалися розмови про розміщення на території Донбасу не просто миротворців, а міжнародної тимчасової адміністрації», – зазначив Василь Філіпчук.

Експерт додав, що сьогодні увесь світ говорить про те, що Мінські домовленості є безальтернативними, оскільки погоджені ООН. Та попри це, зауважив Василь Філіпчук, немає ефективного механізму їх впровадження.

«Тут мова йде не про заміну Мінських домовленостей, а про їхнє доповнення інструментом, який може впровадите те, що Мінськими домовленостями передбачено.

Насамперед, це розміщення на території Донбасу тимчасових адміністрацій, миротворців, які мали б не лише воєнні функції, а й поліцейські та громадські.

Тобто має бути такий інструмент, який забезпечить реалізацію того, що передбачено Мінськими домовленостями», – наголосив Філіпчук.

Керівник Міжнародного центру перспективних досліджень підкреслив, що для того, аби питання Донбасу було врегульоване, має бути позиція п'яти ключових країн світу.

«Позиція США і Росії тут є ключовими. Тобто без позицій цих двох країн врегулювання не буде», – акцентував Василь Філіпчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 05:45 :25