вівторок, 12 червня, 2018, 13:11 блоги Суспільство
Книжка, яку корисно прочитати, особливо політикам і громадським діячам
Андрій Павлишин
журналіст, громадський діяч, історик та перекладач

На українському книжковому ринку з’явилася цікава книжка, де я був науковим редактором перекладу. Для легендарного міністра культури і одного з перших тлумачів Шульца на українську Миколи Яковини це був перший такий великий досвід перекладу власне наукового тексту. Окрім того, у коротких примітках довелося сигналізувати розходження інтерпретацій із поширеною в українській історіографії точкою зору.

Автор, польський історик Влодзімєж Сулея виразно симпатизує об’єктові своїх досліджень, проте намагається критично оцінювати події минулого згідно з професійними вимогами (утім, маємо справу з класичним позитивістським наративом, жодних «ізмів»). Це йому по-різному вдається. Проте матеріалу так багато, він такий «об’ємний», що дає змогу навіть читачеві, не зануреному в історію Польщі, сформувати власний погляд на творця Другої Республіки (і її руйнівника), «реального політика» і прихильника гасла «польська нація понад усе» (хоча ми чомусь приписуємо його радше расистові й імперіалістові Дмовському).

Я знаю, що історія нічого нікого не вчить, проте цю книжку корисно прочитати зокрема політикам і громадським діячам, не згодним, щоб їхню душу отруїв і убив перстень Саурона.

<nbsp;>
Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 17:53 :35