вівторок, 12 червня, 2018, 10:05 Економіка
Глобальне постачання овочів може впасти більш ніж на третину через зміни клімату
Овочі. Фото: Pixabay
Овочі. Фото: Pixabay

За новим дослідженням, світова пропозиція овочів може скоротитись на третину до 2050 року, якщо не буде вжито невідкладних заходів для боротьби зі зміною клімату.

Врожайність звичайних культур, таких як соєві боби та сочевиця, зменшиться внаслідок підвищення температури та дефіциту води, – інформує видання The Independent.

Це, своєю чергою, може негативно вплинути на здоров’я населення, оскільки забракне основних складових здорового харчування, стверджують дослідники Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, Великобританія.

«Наше дослідження показує, що екологічні зміни, такі як підвищення температури та дефіцит води, можуть реально загрожувати світовому сільському господарству, що матиме подальший вплив на продовольчу безпеку та здоров’я населення», – заявила провідний вчений д-р Пауліне Шілбік.

«Овочі та бобові є життєво важливими складовими здорового, збалансованого харчування», додала вона.

Попередні дослідження повідомляли про те, що врожайність сільськогосподарських культур може збільшитися через високий рівень парникових газів в атмосфері.

Проте нове дослідження, яке засноване на систематичному вивченні доказів, починаючи з 1975 року, показує, що ця перевага, ймовірно, буде знівельована іншими екологічними наслідками.

Дослідники спрогнозували, що середня врожайність овочів зменшиться на 35%, а бобових, таких як соєві боби та сочевиця, на 9%.

Дослідження було опубліковане у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 20:26 :55