Новини » Політика 12 червня, 2018, 19:50
Дипломат: Миротворча місія на Донбасі не суперечить Мінським домовленостям
ZIK
ZIK

Ідея про миротворців може бути основою для резолюції Радбезу ООН, яка би доповнила і дала інструмент впровадження Мінських домовленостей.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив дипломат, керівник Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

Дипломат наголосив, що «формула Штайнмаєра» не дає відповіді на низку питань, зокрема, що робити зі зброєю на цих територіях і десятками тисяч озброєних людей, які входять до формувань «ДНР-ЛНР»; що робити зі 1,5 мільйона тимчасово переселених осіб.

«Тому питання миротворчої місії не передбачене, але воно і не суперечить Мінським домовленостям і може дати відповідь на всі ці запитання», – заявив гість програми.

Василь Філіпчук зауважив, що під час зустрічі очільників МЗС у «нормандському форматі» 11 червня важливо, що не говорили про те, чи повинна вона бути, а йшлося, якою має бути місія.

«Від того, як буде прописано мандат, буде все залежати. Варіант перший: як говорять росіяни, вони будуть захищати спостерігачів ОБСЄ, тобто нічого не вирішить; варіант другий: вони будуть на лінії контакту, і фактично «заморозять» конфлікт; варіант третій: вони будуть допущені до забезпечення управління цієї територією, вирішать найбільш критичні питання, які дозволять провести цілком легітимні вибори», – заявив гість програми.

Василь Філіпчук додав, що у разі північнокорейського врегулювання у президента США Дональда Трампа з’являються додаткові інструменти для діалогу з росіянами.

Гість програми нагадав, що Мінські угоди погоджені резолюцією Ради безпеки ООН від 17 лютого 2015 року, і той, хто її відкидатиме, ризикує потрапити під санкції Ради безпеки ООН. Василь Філіпчук вважає, що має бути нова резолюція, яка би розширила чи замінила Мінські домовленості для того, щоб з’явилася нова пропозиція.

«Саме тому ідея про миротворців, про тимчасову перехідну адміністрацію може бути основою для такої резолюції, яка би доповнила і дала інструмент впровадження Мінських домовленостей», – вважає гість програми.

Нагадаємо, очільник МЗС ФРН Гайко Маас заявив, що міністри «нормандської четвірки» під час переговорів у Берліні 11 червня приділили особливу увагу питанню ймовірного відправлення місії ООН на Донбас: «Що ж до умов присутності місії ООН на сході України, то ми доручили нашим політдиректорам провести подальші консультації з цих питань протягом наступного тижня». Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро натомість заявив, що немає жодної альтернативи Мінським домовленостям.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 03:57 :09