Новини » Економіка 12 червня, 2018, 14:33
Банківські рахунки мають лише 63% українців, – голова Нацбанку
Українські гривні. Фото: nv.ua
Українські гривні. Фото: nv.ua

На форумі про фінансову інклюзію Finclusion UA, що пройшов у Києві, глава Національного банку Яків Смолій зазначив, що в Україні банківські рахунки мають лише 63% громадян.

Про це повідомляє УНІАН.

«У 2011 році 41% дорослого населення України мав хоча б один банківський рахунок. За шість років, тобто, у 2017 році, цей показник виріс і становить вже 63%», – сказав глава НБУ, посилаючись на оцінки Світового банку.

Також він наголосив, що цей показник недостатній, оскільки 37% дорослого населення не мають рахунків в банках.

Для прикладу Смолій навів статистику таких країн, як Вірменія (48%), Чеська Республіка (81%), Угорщина (75%), Білорусь (81%), Австрія (98%), Королівство Нідерланди (100%), Данія (100%), де показник фінансової інклюзії значно вищий.

Голова НАБУ підкреслив, що країні потрібно стимулювати розвиток новітніх фінансових технологій, посилювати захист прав споживачів і працювати над підвищенням фінансової грамотності населення для підвищення рівня фінансової інклюзії.

«Фінансова інклюзія – шлях до майбутнього зростання економіки за допомогою мобілізації заощаджень населення, інвестицій в розвиток економіки України, а також диверсифікацію фінансової системи», – підсумував Смолій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 22:59 :17