Новини » Економіка 12 червня, 2018, 17:55
Андрій Герус: Питання ціни газу для населення ще не вирішене
ZIK
ZIK

Очевидно, що теоретичне підвищення вартості газу за формулою «словацький хаб плюс доставка в Україну» відбуватися не буде. Адже країна ще досі не «переварила» попереднє здорожчання палива.

Таку думку висловив експерт із енергетичних питань Андрій Герус у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Питання ціни газу для населення однозначно ще не вирішене, і над цим зараз багато думає Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Адже очевидно, що це рішення матиме певні наслідки в політичній площині», – зауважив Герус.

Експерт підкреслив: незважаючи на те, що протягом останніх двох років ціна газу не змінювалася, проблема настільки актуальна й резонансна, що її все одно всі обговорюють.

«Я думаю, що зараз відбувається пошук компромісу. Фігурували цифри підвищення газу від 2-3% у квартал і плюс 60-70 відсотків одноразово. Очевидно, що теоретичне підвищення вартості палива по формулі «словацький хаб плюс доставка в Україну» відбуватися не буде. І я також переконаний, що сьогодні не можна робити таке підвищення», – наголосив експерт.

Він пояснює, що Україна ще не «переварила» навіть ту ситуацію, яка вже склалася із оплатою газу, а тому не готова до нових потрясінь у цій сфері.

«Це проявляється і в кількості субсидіантів, і в заборгованості та платіжках населення. Зокрема, однією із таких проблем є гаряча вода в Києві, по якій склалася велика заборгованість, штрафи та пеня. І «Нафтогаз» вирішив питання по-своєму – просто перекрив газ. Крайніми, як зазвичай, залишилися прості споживачі, і зараз третина Києва – без гарячої води», – констатував Андрій Герус.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 22:38 :11