Новини » Політика 11 червня, 2018, 13:35
Зустріч у «нормандському форматі» не принесе Україні ані миру, ані прогресу, – Лубківський
ZIK
ZIK

Треба шукати різні варіанти виходу із кризової ситуації, що склалася в Україні. Але для початку слід вирішити те, хто є тими сторонами, які можуть вести мову про якесь врегулювання ситуації. Адже наразі складно говорити про якісь зрушення, якщо зустріч у Берліні у «нормандському форматі» відбудеться вперше за 16 місяців.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив надзвичайний і повноважний посол України Маркіян Лубківський.

«Не варто очікувати на зрушення щодо миротворчої місії ООН на Донбасі та інших ключових питань на зустрічі у Берліні. Адже це будуть перші переговори з 16 лютого 2017 року, коли міністри закордонних справ зустрічалися у «нормандському форматі». Справа в тому, що повинна бути постійно діюча робота і пошук шляхів вирішення ситуації, яка склалася на сході нашої держави у зв’язку з агресією РФ. Тому я не маю якихось ілюзій щодо того, що міністри завершать сьогоднішню зустріч у Берліні, з якимось результатом», – сказав Лубківський.

За його словами, очевидно, що Росія грає у свою гру, так звану «дипломатичну гойдалку». І вона буде всіляко розхитувати ситуацію та перманентно вести переговори зі США та Європою.

«Саме ці домовленості не є у наших національних інтересах, бо кожного дня на Донбасі гинуть українські воїни. Але я згідний з тим, що треба шукати різні варіанти виходу із цієї кризової ситуації. Тому для початку треба вирішити  хто є тими сторонами, які можуть в принципі вести мову про якісь модальності подальшого врегулювання. Очевидно, що мова йде про США і я так само є прихильником того, щоб Америка була долучена до «нормандського формату». Щоб саме вона стала учасником процесу врегулювання разом з Німеччиною, Францією. Я не виключаю участі інших наших партнерів сусідів, зокрема, Польщі. Тому треба шукати тих геополітичних гравців, які можуть нам реально допомогти», – прокоментував Маркіян Лубківський.

Він сподівається, що якщо наразі не вдасться врегулювати питання Донбасу, то хоча б зрушиться з місця процес звільнення політв’язнів.

«Я думаю, що сьогоднішня зустріч не принесе нам ані миру, ані якогось прогресу у процесі врегулювання. Єдине, на що я сподіваюсь, що сторони обговорять болюче питання, яке справді можна за умови наявності політичної волі вирішити – це звільнення військовополонених і бранців, які утримуються сьогодні в РФ. Саме у цьому моменті я можу очікувати якийсь прогрес, бо дуже важливо сьогодні говорити про звільнення  Сенцова, Сущенка і Клиха та всіх тих, хто незаконно утримується агресором», – наголосив він.

Він також зазначив, що у цьому зможуть допомогти хіба Сполучені Штати Америки.

«Я є більшим прихильником вирішення ситуації у форматі Трамп-Путін. Бо у такому варіанті є можливість врегулювання кризи. Тому думаю, що саме до цього і дійде саме після того, як США врегулює питання із Північною Кореєю», – додав Лубківський.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 01:29 :07