Новини » Світ 11 червня, 2018, 10:57
Швейцарці сказали «ні» так званим суверенним грошам
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

Більшість швейцарців – понад 75% виборців підтримали занепокоєння економістів й відхилили на референдумі ідею введення так званих суверенних грошей.

Про це повідомляє Rzeczpospolita.

Невелика альпійська країна могла поставити з ніг на голову весь фінансовий світ, проголосувавши в неділю за введення так званих суверенних грошей. Однак революції не сталося, тому що більшість виборців висловилися проти спірного проекту.

Зокрема, вони відкинули радикальний план зміни фінансового ландшафту країни, заборонивши комерційним банкам створення електронних грошей і надавши право на емісію виключно Центральному банку. Згідно з офіційним результатом, опублікованим урядом Швейцарії, понад три чверті виборців відхилили так звану ініціативу Sovereign Money («Суверенні гроші»).

Божевільна, на думку багатьох експертів, ідея у разі її реалізації спричинила б чимало проблем не лише для банківського сектора, але і для грошово-кредитної політики, що проводиться центральним банком країни.

У Швейцарії лише 10% грошової маси (близько 80 млрд франків) знаходяться в готівковому обороті, а решта – це гроші на депозитах приватних банків, які використовуються для розрахунків в електронній формі. Автори нововведення хотіли зробити Швейцарський національний банк єдиним органом, уповноваженим створювати гроші в країні. Як нагадує видання, всупереч поширеній думці, більшість грошей у світі не випускається центральними банками, а створюється в електронному вигляді комерційними кредиторами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 11:10 :10