Новини » Політика 11 червня, 2018, 18:19
Росія навіть першого пункту Мінських домовленостей не виконала, – політолог
ZIK
ZIK

На РФ наклали санкції, насамперед, через те, що Росія не виконала того, що Путін пообіцяв і підтвердив, що виконуватиме.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Чорновіл.

Нагадаємо, сьогодні, 11 червня, у Берліні відбудеться зустріч у «нормандському форматі» на рівні міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, Росії та України.

Тарас Чорновіл зауважив, що у сторін зустрічі немає різних позицій, а є позиція, під яку створювався «нормандський формат», який у Мінських домовленостях виписаний із чіткою черговістю виконання пунктів – спочатку всі безпекові пункти, а після того – політичні, потім – будь-які вибори, після того – реінтеграція.

Політолог наголосив, що РФ ламає цю схему постійно. Так, Росія навіть першого пункту Мінських домовленостей не виконала, постійно здійснюючи обстріли та не відвівши зброю. Так, держава-агресор діє за принципом, що Мінські домовленості вона не виконує, але й не відрікається від них із суто глобальних інтересів, сподіваючись, що, до прикладу, Україна це зробить, що дасть можливість її в усьому звинуватити.

«Або другий варіант, щоб було якесь колективне розмите рішення: від Мінських відходимо, потім починаємо все з нуля, а це дає колосальний карт-бланш Росії», – вважає гість програми.

Тарас Чорновіл переконаний, що на перемовинах, які сьогодні відбудуться у Берліні, очікувати чогось нового, ефективного та результативного не слід.

«Росія повністю випала з переговорного формату, вона постійно посилює ескалацію і напруження, і за таких умов потрібно зробити одну звичну річ, яку роблять дипломати, коли все зайшло у глухий кут – починають вести переговори. Називається це банальною фразою … – домовилися домовлятися.

Але в той момент, коли домовилися домовлятися, включаються певні механізми, які дуже не любить російське МЗС і дуже не любить особисто Путін. Чому він уникає вже стільки років зустрічей у «нормандському форматі» на найвищому рівні?.. Тому що він бере на себе певні зобов’язання – згадаймо Мінськ-2, коли він багато що пообіцяв, і потім санкції, які наклали на РФ, наклали, насамперед, через те, що РФ не виконала того, що Путін пообіцяв і підтвердив, що виконуватиме», – зазначив політолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 06:07 :39