Надію в онкохворих забрали ті, хто перекрутив слова Лінчевського, – представниця пацієнтів

ZIK

Людина, яка поширила заяву Лінчевського, забрала надію на життя у багатьох тисяч онкохворих у цій країні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила керівниця відділу БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Валерія Рачинська.

Як повідомлялося, під час засідання Рахункової палати заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський пояснював ефективність програми «Лікування громадян України за кордоном».

Його фразу «Це рак! Вони помруть, вони всі помруть» почали поширювати в ЗМІ та соцмережах.

Сам заступник міністра заявив, що його слова вирвали з контексту і на офіційному сайті МОЗ вибачився за емоційні вислови.

Керівниця відділу БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Валерія Рачинська вважає, що звинувачення в бік Лінчевського – безпідставні, адже його заява поширювалася на вузьке коло осіб.

«І я вважаю, що та людина, яка поширила цю інформацію, вирвала з контексту слова, а це ж не повна цитата Лінчевського, це не просто помилка цієї людини, а напівзлочин. Ця людина забрала надію у багатьох тисяч онкохворих у цій країні. Надію на життя», – зазначила гостя програми.

Валерія Рачинська каже, що пан Лінчевський своєю заявою хотів донести до людей те, що не дивлячись на невтішний діагноз, усе, що сьогодні може зробити МОЗ – покращити якість життя та продовжити його на стільки, на скільки це можливо.

«Тому я як представник пацієнтської організації сприймаю його слова саме так і саме з цієї точки зору. Та й як людина, яка заглиблена в цю проблему, я можу сказати, що наше Міністерство охорони здоров’я вперше за багато років незалежності робить хоча б щось для онкохворих.

Тому скандал довкола Лінчевського – це чистої води інформаційна атака», – акцентувала Валерія Рачинська.Loading...