Новини » Суспільство 9 червня, 2018, 2:04
Вчені попереджають, що урагани можуть знищити США і Мексику

США і Мексиці загрожує смертельна загроза. Глобальне потепління різко зменшило швидкість руху ураганів в Атлантиці і Тихому океані, що робить їх більш небезпечними для природи і людини.

Про це стверджують американські вчені з Центру погоди і клімату NOAA в Медісоні, – повідомляє «Сегодня».

Ураганы несут смертельную угрозу. Фото: pixabay

«Головний висновок нашої роботи – швидкість руху тропічних циклонів над водою і сушею зменшилася на 20% в Атлантиці, на 30% на північному заході Тихого океану і на 19% у берегів Австралії. В результаті цього зріс рівень опадів, а повені стали більш екстремальними. Все це смертельно небезпечно для людей», – сказав Джеймс Коссінію.

У своєму дослідженні Коссінію прийшов до висновку, що зростання температур повітря і поверхні води, впливає на поведінку типових атлантичних і тихоокеанських циклонів. Саме це призвело до того, що в минулому році виникли відразу чотири найпотужніших урагани четвертої категорії небезпеки: Харві, Ірма, Хосе і Марія, які створили катастрофічну ситуацію на атлантичному узбережжі США і Мексики.

Вчений простежив динаміку ураганів в акваторіях Тихого і Атлантичного океанів, і зауважив, що швидкість руху поступово падала в міру руху з минулого до сьогодення і, в цілому, зменшилася на 10% по всій Землі.

За словами Коссіна навіть таке, здавалося б, не сильне зменшення швидкості ураганів може привести до катастрофічних наслідків для населення Землі. Якщо рівень опадів подвоюється, то ймовірність появи повеней зростає у декілька разів.

До того ж, якщо ураган часто змінює рух «польоту», то велика ймовірність, що він повернеться до берегів знову. Таким чином, якщо середньорічні температури зростуть на 1,5 – 3 градуси, урагани стануть ще більш руйнівними для людства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 03:44 :01