Новини » Суспільство 9 червня, 2018, 5:02
«Посушлива» Правда: в окупованому Криму знищується екологія

Окуповане кримське село Правда Первомайського району страждає від страшної посухи, яка настала через перекриття Північно-Кримського каналу внаслідок анексії Криму Росією.

Відповідні фотографії з півострова публікує видання «Крим. Реалії».

Остановка «ÐŸÑ€Ð°Ð²Ð´Ð°». Ð¡Ñ€Ð°Ð·Ñƒ за ней на километры тянется бетонный желоб, по которому раньше на поля подавалась вода из Северо-Крымского канала

Від Правди до Сімферополя близько 110 кілометрів, а до райцентру Первомайське безпосередньо не більше п’яти кілометрів.

Теперь желоба пересохли

З 4 червня село, як і весь район, офіційно живе в режимі надзвичайної ситуації природного характеру. У зв’язку з безперервною посухою для чотирьох степових районів півострова своїм розпорядженням ввів підконтрольний Кремлю «глава Криму» Сергій Аксьонов.

Теперь же по подземным трубам вода качается исключительно из артезианских скважин

Зокрема, через посушливу погоду господарство повністю втратило 75% врожаю пшениці, а збиток склав близько 10 мільйонів рублів (понад 4 мільйони гривень). Окрім того, серйозні втрати кооператив «Правда» понесе і через озимий ячмінь, збір якого почався 5 червня.

А далее подается в поле на дождевальную установку «Ð‘ауер». Но из-за такого полива, признают специалисты «ÐŸÑ€Ð°Ð²Ð´Ñ‹», урожайность овощных культур за последние годы упала в 2-3 раза. Почва нуждается в обязательном гипсовании

Ситуація катастрофічна. Схожа посуха у нас була і в 2008, і в 2012 роках. Але тоді виручала дніпровська вода, – розповів головний агроном господарства Павло Талалов.

Почва на кукурузном поле потрескалась от жары. За всю весну дождь в Правде выпадал три раза

Земля в Правде просит влаги

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 08:36 :11