Новини » Львів 8 червня, 2018, 11:19
Замість міської котельні у Трускавці побудують багатоповерхівку

Збудувати баготоповерхівку на місці міської котельні – таку ідею озвучив мер Трускавця Андрій Кульчинський під час сесійного засідання міської ради 7 червня.

Про такі плани мерії стало відомо під час двогодинних дебатів з приводу передачі мережі міських котелень у підпорядкування бюджетних установ, – повідомляє кореспондент IA ZIK.

Питання передачі котелень дискутується впродовж кількох тижнів. Кілька років котельні перебували на балансі комунального підприємства «Трускавецьтепло». Взимку комунальне підприємство здійснювало обігрів садочків, шкіл і міської лікарні.

Потребу передачі котелень на баланс відділів освіти, культури та міської лікарні у мерії пояснюють чималими витратами для міського бюджету, а також прогнозованою економією. За попередніми розрахунками, сподіваються зекономити «умовний мільйон».

«Чому взагалі постало це питання? Тому що з минулого опалювального сезону на всі місцеві бюджети – у тому числі Трускавця – було передано утримання опалення бюджетних установ. Якщо раніше це робила держава у вигляді цільової субвенції – то зараз це на утриманні міста Трускавця. І це сума 10 мільйонів гривень», – пояснює мер Трускавця.

Протестують проти планів мерії працівники «Трускавецьтепло», які також прийшли на слухання. Ще під час минулого скорочення на підприємстві зі 100 осіб залишилося працювати 30. Тепер і ці люди побоюються, що втратять роботу. Бо саме підприємство після такого кроку «не протягне» і 3 місяців.

«Підприємство працює з 2011 року, – опонує меру працівник підприємства. – Чи був якийсь зрив, чи були технічні питання? Наші хлопці в траншеях сиділи в мороз 20 градусів. Ви то забули? Ми тоді були потрібна – а тепер, давайте, все заберемо».

Через неоднозначність питання була створена спеціальна комісія. Свої економічні розрахунки оприлюднили представники відділу освіти і міської лікарні. «По відділу освіти, у випадку якщо питання проголосують і у випадку прийняття на баланс, буде економія. По розрахунках, які робилися востаннє, це в районі 400 тисяч», – каже завідувач відділу освіти міськради Орест Лобик.

Додає, що готові взяти на роботу частину людей: «Ми порахуємо, скільки необхідно буде людей, – стверджує Лобик. – Звичайно, будемо брати тих спеціалістів, які захочуть працювати».

Ще більшу суму планує зекономити лікарня – за приблизними розрахунками, 500-600 тисяч. Спільно з управлінням культури загальна економія становитиме близько мільйона.

На захисті інтересів комунальників – опозиційні депутати. Закидають міському голові, що місто чомусь не економить на розвагах, витрачаючи сотні тисяч на запрошених артистів і організацію свят. Мер називає подібні твердження маніпуляцією. «Тіна Кароль – це 350 тисяч гривень, – каже Кульчинський. – І це одноразовий проект».

Та депутати згадують про інший аргумент – замість котелень будуть новобудови. Такі плани підтверджує і міський голова. «Що стосується котельні на Івасюка – я розглядаю можливість будівництва багатоповерхового будинку, – каже А. Кульчинський. –

Інші котельні – будуть адаптовані з часом. Ми на це чекаємо грошей Європейського союзу під соціальні обєкти».

Натомість мер обіцяє віддати частину квартир у новобудові учасникам АТО. Після дискусії у залі 16 депутатів із 26 приймають рішення про передачу. Підтримують скандальне питання найбільші фракції. Працівники КП і опозиція покидають зал ще до кінця голосування.

«Це непросте рішення для людей, які працювали в комунальному підприємстві «Трускавецьтепло» і які стурбовані своїм майбутнім і майбутнім своїх дітей і сімей, – каже учасник засідання депутат Львівської облради від ВО «Батьківщина» Ярослав Качмарик. – Під словом економія бюджетних коштів заховано деякі речі, які можуть стати віртуальною економією. А потім і збитками».

Таке рішення може зірвати підготовку до опалюваного сезону, а ремонтувати мережі узимку буде нікому, – вважає керівник «Трускавецьтепло». «Ніхто не думав про громаду міста. Бо найбільша зацікавленість – наші старі котельні, наші бойлерні, – каже Руслан Крамар. – Чому цікаві? Бо вони всі в центральних районах міста і мають підведений газ, електроенергію, воду і каналізацію. Все є – тільки бери і будуй».

У процесі голосування виявилося – згаданої мером котельні на Івасюка, де хочуть будувати будинки, немає у проекті рішення. За наполяганням депутатів зміни у проект довелося вписувати ручкою.

Детальніше про ситуацію – у випуску новин «Про головне. Львів» на телеканалі ZIK, 8 червня, о 21:00.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 06:19 :58