Новини » Економіка 8 червня, 2018, 13:41
Уже зараз немає жодних перешкод для підвищення ціни на газ, – Землянський
ZIK
ZIK

Уже навіть зараз не існує жодних перешкод для підвищення тарифів на газ для населення. Адже, з подачі ще попереднього глава уряду Арсенія Яценюка разом із екс-очільницею Нацбанку Валерією Гонтаревою, Україна взяла на себе відповідні зобов’язання. Тож і повинна виконувати те, що погодила у документах.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив енергетичний експерт Валентин Землянський.

Після підтримання депутатами закону про антикорупційний суд, ймовірно, Україні таки вдалось розблокувати співпрацю із Міжнародним валютним фондом. Тож, наступним логічним питанням є тема підвищення ціни на газ для населення. На думку Землянського, уже навіть зараз для цього не існує жодних перешкод.

«Продовження постанови 187 (Положення про покладення спецобов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, – ZIK) – не лише спецзобов’язання, а й відповідна формула. Згідно неї, ми вже з червня чи липня можемо отримувати 11-12 тисяч гривень за тисячу кубометрів, лише згідно букви закону. Не треба навіть нічого ухвалювати додатково», – обурювався експерт.

Тому він підкреслив: тут не потрібно плутати політичну складову із правовим нігілізмом. Мовляв, якщо є ухвалений документ, його потрібно виконувати або хоча б створити ще один, який би зміг анулювати чи відкоригувати попереднє рішення.

«Черговому ж відкладанню підвищення ціни може заважати бажання траншу від МВФ», – вважає Землянський.

Читайте також: У червні подорожчає газ, тепло і гаряча вода, - подробиці

Адже, на його думку, навряд чи владі зараз вдасться домовитись із цією фінансовою інституцією про отримання коштів без підвищення ціни на газ.

«Їхня політика спрямована на входження транснаціональних корпорацій. Кажуть, що українську делегацію повинен очолити Кобелєв. А саме він і є ідеологом підняття цін. Тому цілком імовірно, що ми йдемо по сценарію, коли влітку підняття вартості становитиме – 11-12 тисяч за тисячу кубометрів, а взимку – 13-14 тисяч», – наголосив експерт.

Та це позначиться не лише на фінансовій спроможності самих українців, а й суттєво вдарить по бюджету. Адже, за його словами, в основному кошторисі країни на субсидії перебачили 71 млрд. гривень, тоді як після підняття цін пільги вимагатиме 90% домогосподарств.

«У жодній державі світу не йдуть на такі підвищення цін. Та й нам не були потрібні і ті, що є сьогодні. Адже реальна ціна газу, навіть із врахуванням імпорту, не перевищує 4 тисяч гривень», – переконував Землянський.

Він зауважив: таке подорожчання – не вимога МВФ, мовляв, українська сторона сама взяла на себе такі зобов’язання.

«Яценюк разом із Коболєвим та Гонтаревою прописали, що для стабілізації держбюджету та бюджету НАК «Нафтогаз України», за вимогами МВФ, ми підвищуватимемо тарифи», – розповів Землянський.

За його словами, таким чином намагались прив’язатись до цін на зовнішніх ринках. Однак, таку вартість встановили не лише для імпортного ресурсу, а й для того, що був в Україні.

Читайте також: Українців примусять повернути субсидії

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 12:19 :26