Новини » Світ 231 Читать эту новость на русском

У Росії від 2014 року знищують архівні дані про в’язнів ГУЛАГу

ГУЛАГ. Фото: pikabu.ru

У Росії на підставі засекреченого наказу 2014 року знищуються архівні дані про репресованих громадян СРСР. Про це в листі раднику президента РФ і главі РПЛ Михайлу Федотову розповів директор Музею історії ГУЛАГу Роман Романов.

Про це повідомляє «Медуза» з посиланням на «Комерсант».

Як зазначив Романов, особові справи радянських в’язнів відправлялися на безстрокове зберігання в архів в разі їх смерті в таборах. Якщо ув’язнений звільнявся, справа знищувалося, але складалася облікова картка, де вказувалися дані про людину і його знаходженні в системі ГУЛАГу.

Партнер Музею історії ГУЛАГу Сергій Прудівський з’ясував, що такі облікові картки також почали знищувати. В УМВС РФ у Магаданської області, де дослідник шукав інформацію про одного з репресованих, йому відповіли, що існує міжвідомчий наказ під грифом «для службового користування» від 12 лютого 2014 «Про затвердження настанови з ведення та використання централізованих оперативно-довідкових, криміналістичних та розшукових обліків, що формуються на базі органів внутрішніх справ РФ».

У наказі, зокрема, йдеться про те, що картки повинні знищуватися після досягнення засудженими 80-річного віку. Наказ підписаний МВС, Мін’юстом, МНС, Міноборони, ФСБ, ФСКН, ФТС, ФСО, СВР, Генпрокуратурою і Державною фельд’єгерською службою.

Як зазначає видання, глава РПЛ Михайло Федотов пообіцяв розібратися в проблемі знищення архівних даних.

«Це принципово важливо, оскільки це засіб протидії фальсифікації історії. Коли є документ, його фальсифікувати практично неможливо. А коли документа немає, можна придумати все, що завгодно», – заявив він в інтерв’ю газеті.

«Кримінальні справи громадян зберігаються в ФСБ або в державних архівах. Але всі вони закінчуються датою засудження і відомостями про вирок: розстріл або табір. З розстрілом зрозуміло. А інформація, куди був відправлений засуджений до таборів, чи вижив, чи його переводили з одного табору в інший, знаходиться тільки в облікових картках, що зберігаються в МВС. І ця інформація після знищення картки втрачається», – пояснив Сергій Прудівський.

видання нагадує, що точна кількість засуджених в роки радянських репресій невідома. Згідно з підрахунками міжнародного товариства «Меморіал», загальне число репресованих становить не менше 13 мільйонів чоловік.

загрузка...
загрузка...
Loading...