Новини » Світ 8 червня, 2018, 21:35
Посол Норвегії пояснив, чому країна двічі відмовилася від членства у ЄС
ZIK
ZIK

Громадяни Норвегії переконані, що держава повинна мати національний контроль над своїми ресурсами. Натомість членство в ЄС означатиме втрату такого суверенітету.

Про це розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад під час спецпроекту «NATO телемарафон» на телеканалі ZIK.

«Як відомо, у Норвегії двічі проводили референдум щодо вступу країни у Європейський Союз. Утім кожного разу суспільство відмовлялося від членства. Безумовно, більшість членів НАТО входять також і в Євросоюз, утім для Норвегії це не є проблемою.

Наша країна є членом Європейського економічного простору, що дає доступ до внутрішнього ринку Європи. Також Норвегія входить до Шенгенської зони та бере участь у багатьох різних програмах», – підкреслив Уле Тер’є Хорпестад.

Також посол зауважив, що серед усіх країн, які не є членами ЄС, Норвегія – найбільш інтегрована до цього об’єднання. Але поряд із цим громадяни вважаю, що мають самостійно, без зовнішнього впливу, розпоряджатися багатствами країни.

«Норвегія є досить молодою державою, відтак має багато природних ресурсів, таких як нафта, газ, риба і тому подібне. А тому більшість населення вважає, що країна повинна мати національний контроль над своїми ресурсами.

Зокрема, громадяни Норвегії переконані, що членство в ЄС означатиме втрату суверенітету над ресурсами. Також серед аргументів проти членства було побоювання щодо централізації та погіршення життя маленьких міст і сільського господарства», – пояснив Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні.

Наразі ж, підсумовує дипломат, норвежці задоволені тим, що мають. Зокрема, згідно з останніми соцопитуваннями, 60% населення підтримують угоду з ЄС, адже вважають Європу своїм головним партнером і союзником.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 04:18 :28