Ми не очікували, що депутатська недоторканність призведе до маразму, – Яворівський

ZIK

Депутатська недоторканність ділить суспільство. Однак, нинішній склад парламенту незацікавлений у тому, щоб вплинути на ситуацію.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповів народний депутат України I, II, IV-VII скликань Володимир Яворівський.

«Я пам’ятаю, як виникла депутатська недоторканність від перших днів незалежності. Тоді вона виглядала нормально, але ніхто і припустити не міг, що все зведеться до політичного маразму. У нас ніби всі люди рівні, і раптом виявляється, що 450 осіб стоять окремо», – говорить Яворівський.

Іноді корупція виникала через те, що є недоторканність, наголошує експерт.

«Я знаю, що деяких депутатів використовували для того, щоб вони перевозили величезні суми грошей із-за кордону. Вони на цьому заробляли і навіть вихвалялися. Також на цьому грають наші олігархи. Сьогодні в Україні це стало майже нормою. Чому така тяга до грошей? Люди на верхах повірили, що маючи великі гроші – боятися нічого. Мовляв, ти можеш відкупитися від судів, прокурорів, поліції тощо», – каже Володимир Яворівський.

Сьогоднішня ВРУ має найбільш оновлений склад політичних сил, звертає увагу експерт.

«Всі прийшли гарні, юні, з хорошою освітою – сама невинність. Чим це все закінчується? Не випадково у цьому середовищі виникають Насірови, Онищенки», – зазначає учасник програми.

Також Володимир Яворівський вважає, що депутатська недоторканність повинна бути. Однак поширюватися має лише на політичні справи.

«Я хочу, щоб люди зрозуміли – не можна нині махати шаблею і кричати: «Все, знімаємо недоторканність!». Без неї в Україні нардеп, який хоче захистити людей у межах компетенції, піддається ризику. Вона ж має бути на політичному рівні. За усе інше треба відповідати на рівні з громадянами. Я переконаний, що цей парламент не здатний на це, бо дуже втомився під час ухвалення закону про Антикорупційний суд», – додає народний депутат України I, II, IV-VII скликань Володимир Яворівський.

Loading...