Новини » Суспільство 8 червня, 2018, 17:56
Лікар-онколог: 70% препаратів лягає на плечі онкохворих пацієнтів
ZIK
ZIK

Те, що більшість онкологічних захворювань лікують за кордоном, – неправда, це лише декілька відсотків від усіх онкологічних захворювань, а все решта лікують в Україні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України, заслужений лікар України Костянтин Яринич.

Гість програми наголосив, що та сума, яка виділяється на лікування онкохворих за кордоном, є найвищою за всі роки незалежності України.

«Те, що більшість онкологічних захворювань лікують за кордоном, – це абсолютна неправда, це декілька відсотків від усіх онкологічних захворювань, а все решта лікують в Україні. Ми не повинні казати, що відбір пацієнтів проводиться від тяжкості. Туди їдуть не тяжкохворі, згідно з цією програмою, а їдуть ті хворі, лікування яким ми не маємо можливості надати тут, в Україні», – сказав народний депутат.

Гість програми, лікар-онколог, зауважив, що технічно виконати пересадку кісткового мозку в Україні можна – як від родинного донора, так і не від родинного, а питання полягає у тому, як потім супроводжувати цього пацієнта, і чи є на це кошти, оскільки відповідна терапія дуже складна. Депутат нагадав про прийнятий у Верховній Раді закон про трансплантацію, який відкриває шлях для трансплантації не тільки кісткового мозку, а й інших органів.

Що ж до потреби у ліках для онкохворих, як зауважив гість програми, вирахувати її досить складно.

«На жаль, коли регіони подають свою потребу, там немає тих ліків, які найдорожчі і водночас найефективніші. Це препарати, якими може сьогодні за державний кошт забезпечувати тільки держава, яка має певний економічний розвиток. Тому, якщо регіон подає сьогодні 100-відсоткову потребу, то в нас фінансування, яке закладене сьогодні у державному бюджеті, тільки відповідає 30%», – зазначив народний депутат.

Усе решта купують пацієнти, допомагають волонтери тощо.

«Тобто 70% препаратів лягає на плечі наших пацієнтів», – повідомив народний депутат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 19:10 :27