live
Новини » Суспільство 85

Кожна нова Банкова не любить журналіста, якщо той нелояльний, – Даниленко

ZIK
загрузка...
загрузка...

Як би не змінювалися в країні часи та люди, якщо журналіст не буде лояльним до влади, йому буде важко себе реалізувати. Адже усі шляхи для розвитку просто будуть відрізані.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорила журналіст Тетяна Даниленко.

«Не варто говорити про те, що з усіма сферами життєдіяльності в Україні все добре, а з журналістикою щось не так, адже це перебільшення. Звісно, що ми живемо на зламі епох і переважно на початку кожного століття відбуваються великі зміни та переосмислення, на порозі яких перебуваємо і ми. Але драматичності ситуації в Україні додає те, що багато століть українці жили без свого національного концепту і без своєї держави. Відповідно, усі найкращі уми працювали або на інші імперії, які не є нашим національним, або вони були хуторянами», – сказала Даниленко.

Вона вважає, що Україна проголосивши свою незалежність, не змогла змінити мислення громадян, що, власне, вплинуло і на журналістику.

«Українські журналісти працюють на інші державні концепти, імперії або на Росію, Америку, тобто, на Захід, що в принципі їх робить хуторянами-заробітчанами. І мені здається, що це найбільша проблема, а не Порошенко, Янукович, Ющенко і т.д.», – наголосила журналістка.

Також телеведуча розповіла, що незалежним журналістам в Україні дуже важко знайти свою нішу, адже будь-яка влада намагається їх заангажувати.

«Перед програмою я довго думала, при кому журналістам було найгірше. З початку 2000-х років працюю у цій сфері і мені завжди здавалось, що мене ненавидять і я точно не зможу реалізуватися. Але така ситуація повторювалась з кожною новою Банковою. Ти розумієш, що не зможеш реалізуватися у професії та піти на великий телеканал, вести велике красиве шоу, бо усі шляхи просто відрізані, тому що ти ніколи не будеш лояльним та своїм», – вважає Даниленко.

Тому вона зазначила, що не треба звинувачувати одного політика у проблемах однієї професії, адже варто змінювати цілу систему.

«Уже декілька років ми перебуваємо у ситуації, коли дискусії зводяться до того, що Порошенко – це найбільший узурпатор усіх часів і народів. Але від колишніх він відрізняється лише тим, що у його оточенні є більше дрібних людей, ніж у попередній владі і це факт», – додала вона.

Нагадаємо, 6 червня 1992 року Спілка журналістів України була прийнята до Міжнародної федерації журналістів, яка є найбільшою в світі організацією професійних працівників ЗМІ. Через два роки, згідно з Указом Президента від 25 травня 1994 року, було затверджено, що саме 6 червня щорічно в Україні відзначається День журналіста.

 

Loading...
Loading...
Loading...