п'ятниця, 8 червня, 2018, 1:45 Політика
Експерт пояснив, чому Кремль хоче замінити ватажка «ДНР»

Можлива зміна ватажка так званої «ДНР», про яку вкотре заговорили в ЗМІ, продиктована тим, що в Кремлі збираються зламати мафіозні схеми, організовані Олександром Захарченком. Ймовірний прихід до «влади» так званого «голови Народної ради республіки» Дениса Пушиліна ніяк не позначиться на діях окупантів щодо України.

Таку думку висловив «Апострофу» координатор групи «Інформаційний спротив», нардеп Дмитро Тимчук.

Зміна ватажка ДНР цілком можлива. Ще у вересні минулого року ми говорили про те, що обговорюється питання зміни «керівництва ЛНР/ДНР». Зокрема, в «ЛНР» зміна відбулася дуже швидко (на місце Ігоря Плотницького поставили Леоніда Пасічника). У «ДНР» же все заглухло.

Але на даний момент я не розумію логіки зміни Захарченка на Пушиліна. Тому що наприкінці минулого року його намагалися ізолювати. Не виключено, що це була політика Захарченка, який володів якоюсь інформацією і бачив у ньому конкурента.

Однак те, що розмови про зміну ватажка «ДНР» йдуть вже щонайменше півроку, – це факт. І вже неодноразово в Донецьк приїжджали посланці з РФ, які вивчали питання на місцях.

Логіка зміни дуже проста, оскільки в Росії прекрасно розуміють, що «адміністративна вертикаль ЛНР/ДНР» перетворилася на мафіозні структури. Йде просто дерибан практично всіх ресурсів, починаючи від фінансових і закінчуючи матеріально-технічними, які надходять з Росії. У Кремлі бачать мінімальний ефект на виході та, з одного боку, скорочують фінансування, що ми бачимо з минулого року. З іншого боку, вони розуміють, що потрібно вирішувати питання ефективного використання тих ресурсів, які вони вкачують в цю територію.

І тут є тільки один вихід – ламати усталені схеми. З Плотницьким було простіше, оскільки в нього був імідж абсолютного злодія. Тому зміна ватажка «ЛНР» не викликала особливого резонансу. У ДНР складніше, оскільки Захарченко вибудовував образ ефективного «керівника». У нього значно сильніший імідж як серед місцевого населення, так і серед його підлеглих і місцевих «чиновників». Тому тут складно прогнозувати, як відбуватиметься заміна.

Що стосується Пушиліна, то з його можливим приходом до «влади» ніяк не зміниться «політика ДНР» щодо України. Ще діяльністю, яка була пов’язана з мінською групою, Пушилін показав себе слухняним ретранслятором меседжів з Кремля. Тому не варто очікувати ніяких змін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 00:57 :04